Njemački vojnici stigli u BiH

15.08.2022. 17:50
0
IZVOR: srna.rs

Prvi vojnici njemačkog vojnog kontingenta u operaciju "Altea" stigli su već danas, rečeno je Srni iz EUFOR-a.

- Ovim je broj zemalja učesnica u misiji EUFOR-a povećan na 20. Naše prve kolege iz njemačke vojske stigle su danas, a ostatak će biti raspoređen u fazama - precizirali su iz EUFOR-a.

Broj osoblja koji će biti raspoređen je maksimalno 50 i očekuje se da će oni učestvovati u radu Glavne komande EUFOR-a i mreže timova za vezu i posmatranje /LOT timova/.

Bundestag je 8. jula odobrio raspoređivanje njemačkih vojnika u BiH.

Njemačka vojska učestvovala je u misiji EU u BiH od 2004. do 2012. godine.

Komentari 0
Povezane vijesti
Potrošeni milioni: Služba za strance hakovana zbog zastarjelog sistema? Potrošeni milioni: Služba za strance hakovana zbog zastarjelog sistema?
Cijene goriva u blagom padu, ali veće pojeftinjenje ni na vidiku Cijene goriva u blagom padu, ali veće pojeftinjenje ni na vidiku
BiH uvezla hranu za 2,4 milijarde KM BiH uvezla hranu za 2,4 milijarde KM
Najčitanije
  • Kako je nestao drevni srpski Dubrovnik
    20h 2m
    42
  • Firma „Braća Marjanović“ zapošljava
    2h 20m
    0
  • Zaboravljeni korijeni: Manastir Stuplje - Čelinac (VIDEO)
    8h 48m
    0
  • Diana Budisavljević - Srpski anđeo
    8h 47m
    0
  • Lice lišeno slobode zbog krađe u Istočnoj Ilidži
    5h 51m
    0