Obilježavanje Dana primirja u Prvom svjetskom ratu

11.11.2024. 08:20
0
IZVOR: srna.rs

Na Sokocu će danas povodom Dana primirja u Prvom svjetskom ratu biti položeni vijenci kod spomenika srpskim dobrovoljcima na kojem su upisana imena 363 dobrovoljaca sa područja ove opštine, rekli su Srni u Udruženju potomaka i poštovalaca ratnih dobrovoljaca 1912-1918. godine.

Vijenci kod spomen-obilježja dobrovoljcima-učesnicima oslobodilačkih ratova Srbije od 1912. do 1918. godine biće položeni u 11.00 časova u prisustvu potomaka i poštovalaca njihovog djela, te predstavnika lokalne uprave, SUBNOR-a i Boračke organizacije opštine Sokolac.

Spomenik srpskom dobrovoljcu postavljen je na Sokocu krajem 2008. godine po uzoru na obilježje srpskom ratniku koje se nalazi ispred crkve Ružica na Kalemegdanu u Beogradu.

Dan primirja u Prvom svjetskom ratu obilježava se u znak sjećanja na 11. novembar 1918. godine kada je u francuskom gradu Kompjenu potpisano primirje, čime je okončan Prvi svjetski rat.

Komentari 0
Povezane vijesti
U Srpskoj rođene 23 bebe U Srpskoj rođene 23 bebe
Sutra isplata naknada korisnicima boračko-invalidske zaštite i socijalnih davanja Sutra isplata naknada korisnicima boračko-invalidske zaštite i socijalnih davanja
Javni čas u Šekovićima posvećen srpskim junacima Javni čas u Šekovićima posvećen srpskim junacima
Najčitanije
  • Pušten saobraćaj na putu Sarajevo-Foča za laka vozila
    5h 22m
    0
  • Ukraden bicikl iz haustora zgrade u Istočnom Novom Sarajevu
    10h 25m
    0
  • Tužilac se nije pojavio na ročištu optuženom za smrt supružnika Hršum
    5h 4m
    5
  • Javni poziv za dodjelu nepovratnih novčanih sredstava za razvoj privrede
    11h 28m
    0
  • Sutra 34 godine od pogroma nad Srbima u Pofalićima
    9h 6m
    0