Obilježena krsna slava i 32 godine postojanja Srpske demokratske stranke (FOTO)

12.07.2022. 15:10
0
IZVOR: katera.news

Svetom liturgijom služenom u Hramu Nerukotvorenog obraza Hristovog u Istočnoj Ilidži i lomljenjem slavskog kolača obilježena je krsna slava Petrovdan i 32 godine postojanja Srpske demokratske stranke.

Načelnik opštine Istočna Ilidža Marinko Božović istakao je da je interes SDS-a jaka i čvrsta Republika Srpska naslonjena na maticu Srbiju.

- Sve što budemo radili biće usmjereno na saradnju Srpske i Srbije, a SDS poslije 30 godina od stvaranja Republike Srpske ponovo dobija priliku da zajedno sa Mirkom Šarovićem i Jelenom Trivić, ljudima koji znaju kako treba voditi Srpsku i BiH, ponese barjak i vrati Republiku Srpsku onima koji su je stvarali, a to je narod – rekao je Božović.

Božović je podsjetio na intelektualnu elitu sarajevskih Srba, stvaranje SDS-a, one koji su završili u kazamatima poslije rata i u ratu, kao i na one koji su dali život za Republika Srpska, a čiji potomci danas žive životom za kakve se oni nisu borili.

- SDS je najstarija politička partija u Republici Srpskoj i zahvaljujući svojoj mudroj politici i politici tadašnjih čelnih ljudi ove stranke i onih koji su bili na čelu Vojske Republike Srpske stvorena je Srpska – rekao je Božović.

On je iskoristio priliku da svim članovima SDS-a, ali i svima onima koji slave čestita krsnu slavu Petrovdan.

  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika

Foto: katera.news

Bosiljka Dunjić, kandidat za Narodnu skupštinu Republike Srpske ispred Opštinskog odbora SDS-a Istočno Novo Sarajevo, izrazila je nadu da će svi kandidati stranke na predstojećim izborima dobiti podršku naroda.

- Svjedoci smo teških vremena za srpski narod i ovu stranku, i iskreno se nadamo da će to vrijeme ostati iza nas – zaključila je ona.

Na obilježavanju današnje slave zvanično su predstavljeni i kandidati ove stranke za predstojeće izbore, koji će se u BiH održati 2. oktobra. Tako je odbor Srpske demokratske stranke Istočna Ilidža kandidovao Darka Berjana za Narodnu skupštinu Republike Srpske, Marinka Božovića, nosioca liste Izborne jedinice 8, za Narodnu skupštinu Republike Srpske i Darka Babalja za Parlamentarnu skupštinu BiH.

Komentari 0
Povezane vijesti
Krv dalo 150 srednjoškolaca završnih razreda Krv dalo 150 srednjoškolaca završnih razreda
Srebrenjak SDS-a nakon 30 godina vraćen stranci (FOTO) Srebrenjak SDS-a nakon 30 godina vraćen stranci (FOTO)
Predstava „Milka i Neđo“ 15. aprila u Istočnoj Ilidži Predstava „Milka i Neđo“ 15. aprila u Istočnoj Ilidži
Najčitanije
  • Dogodine u Prizrenu
    4h 12m
    11
  • Major Lister sa Košara - priča o psu koji je čuvao srpsku vojsku
    19h 56m
    0
  • Priča o psima koji su položili život na Košarama (FOTO)
    3h 51m
    0
  • Posni specijalitet savršen za ručak ili večeru
    3h 51m
    0
  • Poznata imena odbornika u Skupštini Grada Istočno Sarajevo
    6h 54m
    9