U izdanju Srpskog filozofskog društva objavljena je knjiga profesora dr Miše Kulića "Filozofija i neoliberalizam", odnosno studije o tendencijama ukidanja smisla nauke, obrazovanja i društva.
To je knjiga koja razmatra proces likvidacije kritičkog i slobodnog mišljenja filozofije i drugih društvenih i humanističkih nauka s kraja 20. i početka 21. vijeka kao posljedice neoliberalne apsolutizacije tržišta i profita.
Pitanja gubitka teorije i kritičkog smisla ideje uma, promjena ideje slobode u poslušnu ideju modernizacije, odnos globalizacije i svemoć narastajućeg tehnološkog, totalitarnog uma koji ugrožava samu prirodnu supstanciju opstanka čovjeka pripadaju naglašenim autorovim razmatranjima u ovoj knjizi.
Značajno mjesto u filozofskim razmatranjima Miše Kulića u knjizi "Filozofija i neoliberalizam" imaju i studije koje tematizuju neoliberalne, totalitarne tržišne pretpostavke bolonjske koncepcije univerziteta, koje autor vidi kao stvarno izvorište krize savremenog univerziteta i njegovog pretvaranja u poslušni servis kapitala.
U toj novoj slici svijeta univerzitet postaje, ne mjesto slobodne kreacije znanja, već mjesto u kojem treba da se kao u nekom biološkom inkubatoru rađaju poslušni i nemisleći pojedinci.
Ova globalna kolonijalna epistemologija u strukturi neoliberalnog bolonjskog univerziteta, kako ističe Kulić, snažno upozorava da se krećemo ka globalnom društvu potpune kontrole, kognitivnom kapitalizmu, digitalnoj kao navodno četvrtoj industrijskoj revoluciji, odnosno ka totalitarnom društvu znanja, u kojem će jedino znanje biti tehnološko i informatičko znanje.