У издању Српског филозофског друштва објављена је књига професора др Мише Кулића "Филозофија и неолиберализам", односно студије о тенденцијама укидања смисла науке, образовања и друштва.
То је књига која разматра процес ликвидације критичког и слободног мишљења филозофије и других друштвених и хуманистичких наука с краја 20. и почетка 21. вијека као посљедице неолибералне апсолутизације тржишта и профита.
Питања губитка теорије и критичког смисла идеје ума, промјена идеје слободе у послушну идеју модернизације, однос глобализације и свемоћ нарастајућег технолошког, тоталитарног ума који угрожава саму природну супстанцију опстанка човјека припадају наглашеним ауторовим разматрањима у овој књизи.
Значајно мјесто у филозофским разматрањима Мише Кулића у књизи "Филозофија и неолиберализам" имају и студије које тематизују неолибералне, тоталитарне тржишне претпоставке болоњске концепције универзитета, које аутор види као стварно извориште кризе савременог универзитета и његовог претварања у послушни сервис капитала.
У тој новој слици свијета универзитет постаје, не мјесто слободне креације знања, већ мјесто у којем треба да се као у неком биолошком инкубатору рађају послушни и немислећи појединци.
Ова глобална колонијална епистемологија у структури неолибералног болоњског универзитета, како истиче Кулић, снажно упозорава да се крећемо ка глобалном друштву потпуне контроле, когнитивном капитализму, дигиталној као наводно четвртој индустријској револуцији, односно ка тоталитарном друштву знања, у којем ће једино знање бити технолошко и информатичко знање.