Od 1. januara novo povećanje penzija?

02.11.2023. 12:45
1
IZVOR: srna.rs

Predsjednik Vlade Republike Srpske Radovan Višković očekuje da će od 1. januara u Srpskoj uslijediti novo povećanje penzija.

Višković je, tokom poslaničkih pitanja predsjedniku Vlade u Narodnoj skupštini Republike Srpske, rekao da su u ovoj godini za 13,5 odsto povećane penzije, socijalna, boračka i sva druga davanja iz republičkog budžeta.

On je naveo da je u prijedlogu rebalansa republičkog budžeta za ovu godinu dodatno obezbijeđeno 70 miliona KM za isplatu penzija u Republici Srpskoj i istakao da je isplata penzija prvi prioritet Srpske.

- Svaki mjesec u Republici Srpskoj se prvo isplaćuju penzije, a zatim sva ostala davanja iz budžeta Srpske - naglasio je Višković.

Višković je naveo da su penzije u Republici Srpskoj od 2013. godine uvećane za više od 75 odsto.

Komentari 1
  • Generic placeholder image
    Pale 02.11.2023. 13:35
    Zasto su penzije vece u federaciji za duplo zar nismo ista drzava. Viskovicu hoceme penzije iste na nivou BiH
Povezane vijesti
Utvrđen prijedlog zakona o gradu Foča Utvrđen prijedlog zakona o gradu Foča
Zakon o privremenom izdržavanju djece Republike Srpske stupa na snagu u julu Zakon o privremenom izdržavanju djece Republike Srpske stupa na snagu u julu
Danas isplata naknada korisnicima boračko-invalidske zaštite Danas isplata naknada korisnicima boračko-invalidske zaštite
Najčitanije
  • Sjećanje na Icu - djevojčicu lavljeg srca
    1h 12m
    0
  • Selo Brižina – Najmasovniji ustaški zločin nad srpskom djecom
    19h 49m
    3
  • Stari Brod - svjedočanstvo Đorđa Viškovića
    17h 38m
    7
  • Pale: Sjemenski paketi za 300 porodica
    19h 43m
    0
  • Mostar bez Sabornog hrama — grad bez duše
    22h 13m
    0