Od 15.00 časova na snazi zabrana kretanja u Srpskoj

17.04.2020. 09:02
0
IZVOR: SRNA

Od danas u 15.00 časova do sutra u 5.00 časova, te od sutra u 15.00 časova do ponedjeljka, 20. aprila, u 5.00 časova zabranjeno je kretanje radi sprečavanja širenja virusa korona u Republici Srpskoj, zaključak je Republičkog štaba za vanredne situacije.

Iz Biroa Vlade Republike Srpske za odnose sa javnošću saopšteno je da se zabrana ne odnosi na zdravstvene radnike koji su na zadatku, lica kojima je neodložno potrebna zdravstvena pomoć, pripadnike Ministarstva unutrašnjih poslova (MUP) Srpske koji su na zadatku, druge pripadnike agencija za sprovođenje zakona i organizacija koja vrše javna ovlašćenja, koji su na zadatku, te lica kojima poslodavac izda potvrdu o potrebi kretanja zbog nesmetanog obavljanja procesa rada.

Zabrana se ne odnosi ni na lica kojima MUP Republike Srpske izda dozvolu za kretanje, niti na domaće i strane prevoznike koji vrše prevoz stvari u drumskom saobraćaju uz predočavanje dokaza o vršenju prevoza (potvrda o potrebi kretanja, potvrda o angažovanju vozača, međunarodni tovarni list-CMR, otpremnica, putni nalog).

Za realizaciju ovog zaključka, koji stupa na snagu danom donošenja, zadužuje se MUP.

Komentari 0
Povezane vijesti
Poslije 1. novembra nema kretanja sa srpskim tablicama po Kosmetu Poslije 1. novembra nema kretanja sa srpskim tablicama po Kosmetu
Policijski sat u Sarajevu večeras ostaje od 21.00 sat Policijski sat u Sarajevu večeras ostaje od 21.00 sat
U FBiH skraćen policijski sat U FBiH skraćen policijski sat
Najčitanije
  • Izgorjelo vozilo u mjestu Klek
    23h 50m
    0
  • Zaboravljeni korijeni: Manastir Crna Reka - Tutin (VIDEO)
    9h 38m
    0
  • Ugašen požar u Vojkovićima, izbila nova dva na Tvrdimićima i Trebeviću
    6h 48m
    0
  • ViK Istočno Sarajevo: Vanredno obavještenje
    7h 23m
    0
  • Sveeparhijski sabor u spomen na sveštenomučenike dabrobosanske 19. jula u Bilješevu kod Kaknja
    7h 18m
    0