Od sutra i srednjoškolci u klupama, studenti na fakultetima

18.04.2021. 10:30
0
IZVOR: SRNA

Ovu odluku donio je Republički štab za vanredne situacije na sjednici 16. aprila.

I nastava na visokoškolskim ustanovama u Republici Srpskoj od sutra će se održavati na redovan način na fakultetima.

Ovu instrukciju Ministarstvo za naučnotehnološki razvoj, visoko obrazovanje i informaciono društvo Srpske donijelo je na osnovu zaključka Republičkog štaba za vanredne situacije.

U instrukciji se navodi da su visokoškolske ustanove dužne da prilikom održavanja nastave i organizovanja ispitnih rokova i drugih aktivnosti u vezi sa polaganjem ispita primijene sve zdravstvene preporuke Instituta za javno zdravstvo Republike Srpske.

- Visokoškolske ustanove su dužne da obezbijede uslove za odvijanje nastave putem elektronskih sredstava komunikacije kako bi se, u slučaju pogoršanja epidemiološke situacije, nastava odvijala nesmetano - navedeno je u instrukciji Ministarstva.

Komentari 0
Povezane vijesti
Poštovati mjere zaštite u periodu velikih vrućina Poštovati mjere zaštite u periodu velikih vrućina
Slijedi toplotni talas u Republici Srpskoj Slijedi toplotni talas u Republici Srpskoj
Rođeno 17 beba u Srpskoj Rođeno 17 beba u Srpskoj
Najčitanije
  • Aktivan broj 1435 za liječenje Milke Ilišković iz Istočnog Sarajeva
    16h 4m
    3
  • Istočna Ilidža: Usvojena inicijativa da se ljekarima sufinansiraju troškovi smještaja
    15h 50m
    0
  • Usvojen Pravilnik o povratu PDV-a na prvu nekretninu
    17h 11m
    0
  • Akcija prikupljanja sredstava za tron ikone Bogorodice Mlekopitateljnice na Palama
    14h 27m
    1
  • Odličan nastup Džudo kluba „Randori“ na Prvenstvu BiH u Sarajevu
    12h 19m
    0