Od udara groma nastradalo 20 ljudi u roku od 24 časa

27.07.2022. 19:52
0
IZVOR: srna.rs

Udar groma ubio je 20 ljudi u osam okruga istočne indijske države Bihar za samo 24 časa.

Glavni ministar Bihara Nitiš Kumar zamolio je ljude da pažljivo prate savjete državnih organa za upravljanje katastrofama.

U Indiji svake godine na stotine ljudi izgubi život u incidentima sa grmljavinom tokom monsunskih kiša.

Jedan od razloga koji se navodi za veliki broj smrtnih slučajeva je veći broj ljudi koji rade na otvorenom u Indiji u poređenju sa drugim dijelovima svijeta, što ih čini ranjivijim.

Kumar je juče najavio kompenzaciju od oko 5.000 dolara za porodice svakog od preminulih.

Kiše i oluje praćene grmljavinom najavljene su i za danas i sutra u sjevernim dijelovima države.

Glavni ministar je održao sastanak prošle nedjelje i zatražio od državnih zvaničnika da instaliraju odvodnike groma u svim vladinim zgradama, uključujući škole i bolnice, objavio je list "Tajms of Indija" (The Times of India).

Geografski položaj države čini je posebno podložnom čestim udarima groma tokom monsuna, navodi BBC.

Komentari 0
Povezane vijesti
Tuzla: U požaru poginulo 10 štićenika Doma penzionera, više od 20 povrijeđenih Tuzla: U požaru poginulo 10 štićenika Doma penzionera, više od 20 povrijeđenih
Melisa odnijela više od 30 života Melisa odnijela više od 30 života
Preminuo fudbaler kojeg je na utakmici udario grom Preminuo fudbaler kojeg je na utakmici udario grom
Najčitanije
  • Gavrilo Princip – Pucanj za slobodu
    37m
    35
  • „Kasperijada“ danas u Palama
    6h 27m
    0
  • Trudnice tužbama zasule Fond zdravstvenog osiguranja
    22h 44m
    0
  • Generacija iz Ilijaša proslavila maturu koju nikada nije imala
    7h 27m
    0
  • Zgrade Parlamenta i Savjeta ministara BiH sagrađene na srpskom groblju
    7h 1m
    4