Odgovornim ponašanjem doprinijeti bezbjednosti djece u saobraćaju

24.01.2022. 12:27
0
IZVOR: Katera

Povodom početka drugog polugodišta u osnovim i srednjim školama Policijska uprava Istočno Sarajevo apeluje na vozače da budu oprezni, smanje brzinu kretanja svojih vozila, pogotovo kada se nalaze u blizini školskih objekata, te poštuju saobraćajna pravila i propise kako ne bi došlo do neželjenih posljedica.

Policijske aktivnosti ogledaće se u pojačanom radu i prisustvu policije u urbanim zonama u blizini školskih objekata, te pojačanoj kontroli saobraćaja sa akcentom na brzinu kretanja vozila, saopšteno je iz PU Istočno Sarajevo.

Takođe, vršiće se kontrola i sankcionisanje vozača koji budu nepropisno parkirali svoja vozila u zonama oko škola, vrtića i pješačkih staza čime bi se mogla ugroziti bezbjednost učenika.

Aktivnosti policijskih službenika nastaviće se i u narednom periodu sa ciljem zaštiti djece kao najmlađe kategorije učesnika u saobraćaju.

Komentari 0
Povezane vijesti
Istočna Ilidža: Molba za pronalazak smještaja za dvije djevojčice sa Kosova i Metohije Istočna Ilidža: Molba za pronalazak smještaja za dvije djevojčice sa Kosova i Metohije
Pale: Od danas izdavanje ličnih dokumenata i registracija vozila na novoj adresi Pale: Od danas izdavanje ličnih dokumenata i registracija vozila na novoj adresi
Lice oštetilo automobil na parking-prostoru u Istočnoj Ilidži Lice oštetilo automobil na parking-prostoru u Istočnoj Ilidži
Najčitanije
  • Grad Katera u Bosni
    13h 37m
    7
  • Radivoje Kosorić – Slavni junak romanijskog kraja
    3m
    17
  • Mirončuk Sergej Aleksandrovič, ruski dobrovoljac koji je dao život za Republiku Srpsku (FOTO)
    17h 3m
    24
  • Ranko Elez - Smrt na Medenoj glavici
    8m
    4
  • Izrečena presuda Kecmanovićima: Roditelji dječaka ubice idu u zatvor
    22h 49m
    0