Odigrane monodrama "Agnes, Vilova žena" i predstava "Izgubljeni u Bruklinu"

05.11.2022. 09:34
0
IZVOR: srna.rs

Četvrto veče 27. Međunarodnog festivala malih scena i monodrame Istočno Sarajevo obilježila su izvođenja monodrame "Agnes, Wil's wife" /Agnes, Vilova žena/, u režiji Nevene Miteve i Ane Petrove u glavnoj ulozi, kao i predstave "Izgubljeni u Bruklinu" Narodnog pozorišta Republike Srpske.

U monodrami Teatra "Sofija" iz Bugarske, koja je odigrana sinoć, Petrova igra Šekspirovu ženu Agnes Hatavej, stručnjaka za medicinske napitke.

Predstavu Narodnog pozorišta Republike Srpske "Izgubljeni u Bruklinu" režirao je Vladimir Đorđević, a igraju Željko Erkić i Đorđević.

Tekst za ovu predstavu je nastao dramatizacijom zbirke pripovjedaka "Izgubljeni u Bruklinu" Džoa Molera.

Za sutra uveče, posljednjeg dana Festivala, u 18.00 časova zakazana je monodrama "Krik", autorski projekat Endži Nikoloske iz "Avangarta" Skoplje, a u 20.00 časova glumci Hercegnovskog pozorišta "Herceg fest" Tatjana Bošković i Dejan Đonović izvešće predstavu Džona Marela "Uspomene Sare Bernar", u režiji Staše Koprivice.

Nako toga, uslijediće svečana ceremonija zatvaranja Festivala i dodjele nagrada za najbolju predstavu, monodramu, glumicu i glumca.

Selektor Festivala je dramski umjetnik Ljubo Božović, a stručni žiri radio je u sastavu Rade Simović, predsjednik, i članovi Vitomir Mitrić, reditelj i Zoran Todorović, teatrolog.

Članovi Organizacionog odnora festivala su gradonačelnik Istočnog Sarajeva Ljubiša Ćosić, načelnici opština Istočno Novo Sarajevo i Istočna Ilidža Jovan Katić i Marinko Božović, selektor Ljubo Božović i direktor Festivala Mladen Janković, direktor Kulturnog centra Istočno Novo Sarajevo.

Prijatelji Festivala su "Bobo graf", Hotel "Bob", Matična biblioteka Istočno Sarajevo i Muzička akademija Univerziteta u Istočnom Sarajevu.

Pokrovitelji Festivala su Ministarstvo prosvjete i kulture Republike Srpske, Ministarstvo kulture i informisanja Srbije, grad Istočno Sarajevo i opštine Istočno Novo Sarajevo i Istočna Ilidža.

Generalni medijski pokrovitelj je Radio-televizija Republike Srpske, a medijski sponzori su Novinska agencija Republike Srpske "SRNA", Radio-televizija BN, Radio-televizija Istočno Sarajevo, ELTA1 HD, RTV BiH i BH Radio 1.

Komentari 0
Povezane vijesti
Opština Istočna Ilidža dodijelila 62 studentske stipendije (FOTO) Opština Istočna Ilidža dodijelila 62 studentske stipendije (FOTO)
Teniski klub "Meridian" najbolji u BiH! Teniski klub "Meridian" najbolji u BiH!
Anastasija Stević predstavlja Istočno Sarajevo na izboru za Mis BiH Anastasija Stević predstavlja Istočno Sarajevo na izboru za Mis BiH
Najčitanije
  • Još sedam dana aktivan broj 1435 za liječenje Milke Ilišković
    22h 32m
    3
  • Pozovimo 1416 za našeg sugrađanina Dragana Macana
    20h 4m
    0
  • Jako nevrijeme pogodilo opštine Istočno Novo Sarajevo i Istočna Ilidža
    3h 25m
    0
  • Svjedočanstvo majke Milke Božić o stradanju kćerke Zorice
    20h 25m
    0
  • "Konferencija beba", najljepši i najveseliji događaj u Istočnoj Ilidži, 26. juna
    7h 17m
    0