Odluka o Đajićevoj smjeni stupila na snagu

20.11.2025. 12:35
1
IZVOR: srna.rs

Rješenje o smjeni direktora Univerzitetskog kliničkog centra Republike Srpske Vlade Đajića, koje je juče donijela Vlada Republike Srpske, danas je stupilo na snagu.

Samo tri sata nakon objave spornog snimka, predsjednik SNSD-a Milorad Dodik juče je smijenio Vladu Đajića sa funkcije predsjednika Gradskog odbora stranke u Banjaluci, te najavio da će biti smijenjen sa svih funkcija.

Odmah nakon toga Vlada Republike Srpske je na sjednici razriješila Đajića i za v.d. direktora UKC-a imenovala Nikolu Šobota.

Rješenja o razrešenju Đajića i imenovanju Šobota ekspresno su juče objavljene u Službenom glasniku RS i već danas su stupile na snagu.

Šobot je za v.d. direktora imenovan na dva mjeseca i on danas stupa na dužnost.

Komentari 1
  • Generic placeholder image
    Čejen118 20.11.2025. 12:52
    Kad će hapšenje ovog narkodilera i svih ostalih što se grle s njim?
Povezane vijesti
Đajić napustio SNSD-e Đajić napustio SNSD-e
Đajić: Okružni sud poništio moju smjenu sa čela UKC-a Republike Srpske Đajić: Okružni sud poništio moju smjenu sa čela UKC-a Republike Srpske
Đajić: Svjedok sam, a ne optuženi u aferi "kesa", a ne "kokain" Đajić: Svjedok sam, a ne optuženi u aferi "kesa", a ne "kokain"
Najčitanije
  • Ranjen muškarac u pucnjavi u Istočnom Novom Sarajevu
    18h 32m
    30
  • Sinovljev epitaf za oca Ristu Anđića
    4h 43m
    6
  • U toku rad na rasvjetljavanju krivičnog djela „Teško ubistvo“ u pokušaju
    7h 37m
    1
  • Građani protiv apartmanizacije Jahorine
    18h 43m
    9
  • Radojičić i Kojić sa rukovodstvom PSS Sokolac: Nastavljamo jačanje organizacije širom Srpske
    22h 52m
    1