Održan sastanak sa predstavnicima Udruženja pčelara „Roj“ iz Istočne Ilidža

15.04.2024. 10:56
0
IZVOR: katera.news

U Opštini Istočna Ilidža održan je radni sastanak na kojem su prisustvovali načelnik Odjeljenja za stambeno-komunalne poslove i civilnu zaštitu Đorđe Čelik i predstavnicima Udruženja pčelara „Roj“ Istočna Ilidža.

Na sastanku je bilo govora o načinu držanja domaćih životinja na području ove lokalne zajednice, sa posebnim osvrtom na pčelarstvo, kao i o Nacrtu odluke o držanju domaćih životinja na području ove lokalne zajednice.

- Cilj je bio da se neki dijelovi teksta u odluci, koji su bili sporni, prilagode i promijene kako bi se tačno definisali uslovi držanja pčela, naveli su iz ove opštine.

Dodali su da je cilj skrenuti pažnju i podići svijest šire javnosti o važnosti pčela i ljekovitosti pčelinjih proizvoda.

- Kroz konstruktivan razgovor moglo se saznati koji su to problemi sa kojima se susreću lokalni pčelari.- istakli su iz ove opštine.

Čelik je rekao da će uvažiti sve prijedloge koje su predstavnici Udruženja „Roj“ istakli na sastanku, kako bi navedene probleme rješavali na dobrobit pčela, pčelara i krajnjih potrošača.

Važno je istaći da je ovo jedan u nizu sastanaka koji će predstavnici opštine
održati sa stanovnicima Istočne Ilidže, prije nego što se konačna odluka usvoji na
sjednici Skupštine opštine Istočna Ilidža.

Komentari 0
Povezane vijesti
Obilježavanje krsne slave i Dana opštine Istočna Ilidža Obilježavanje krsne slave i Dana opštine Istočna Ilidža
Sutra akcija pošumljavanja na lokalitetu Gornji Kotorac – Ilinjača Sutra akcija pošumljavanja na lokalitetu Gornji Kotorac – Ilinjača
Obilježena godišnjica prvog napada na Ilidžu (FOTO) Obilježena godišnjica prvog napada na Ilidžu (FOTO)
Najčitanije
  • Sjećanje na majora Vuka Čvoru: Deset godina od smrti
    19h 39m
    13
  • Navršilo se 108 godina od smrti Gavrila Principa
    4h 37m
    0
  • Sahranjen Ljubiša Ljuba Kovačević
    22h 12m
    0
  • U sudaru se prosulo 20 tona italijanskog vina
    16h 15m
    0
  • "Naše će sjene hodati po Beču, lutati po dvoru, plašeći gospodu".
    4h 31m
    0