Ograničena kupovina brašna u prodavnici u Istočnom Sarajevu (FOTO)

03.03.2022. 12:26
2
IZVOR: Katera

U jednom marketu, na polici sa brašnom, postavljeno je upozorenje kupcima da ne mogu kupiti više od 10 kilograma brašna po osobi.

Ovakav potez vlasnika ove radnje očigledno je zbog masovne potražnje i kupovine brašna širom Republike Srpske, a u vezi sa trenutnom krizom u Ukrajini.

Zbog rata u Ukrajini građani iz straha od nestašice i poskupljenja pšenice, samim tim i brašna, žele da na vrijeme obezbijede dovoljne količine.

Slika

Foto: Katera

Kako prenose mediji, Rusija i Ukrajina zajedno snabdijevaju više od 25 odsto svjetskog izvoza pšenice, gotovo 20 odsto izvoza kukuruza i 80 odsto izvoza suncokretovog ulja. Ukrajina je najveći svjetski proizvođač suncokreta, ali i krompira, šesti proizvođač kukuruza i ječma, sedmi proizvođač pšenice i uljane repice, te deveta u proizvodnji soje. Ukrajina proizvodi pšenicu, kukuruz, ječam i raž na koje se oslanja veći dio Evrope.

Komentari 2
  • Generic placeholder image
    Ww 04.03.2022. 08:40
    Slažem se!
  • Generic placeholder image
    Srboljub 03.03.2022. 13:53
    Nekadašnja ukrajina dakle proizvodi jeftine sirovine, hrani pola Evrope a narod koji proizvodi sirovine sirotinja. To je EU blagostanje koje im nude. Zato ni kod našeg naroda nema ekonomskog oporavka dok god traje kolonijalna okupacija, bez obzira ko bio na vlasti i koje mu namjere bile, bio izdajnik ili ne, bio korumpiran ili ne, stanje se neće popraviti.
Povezane vijesti
Obilježene 33 godine od osnivanja Osmog odreda specijalne brigade MUP-a Srpske Obilježene 33 godine od osnivanja Osmog odreda specijalne brigade MUP-a Srpske
Molitva za oboljelu djecu – Mirko Vujinović sutra stiže u Istočno Sarajevo (FOTO) Molitva za oboljelu djecu – Mirko Vujinović sutra stiže u Istočno Sarajevo (FOTO)
Uređenje Ženskog rehabilitacionog odjeljenja u Sokocu Uređenje Ženskog rehabilitacionog odjeljenja u Sokocu
Najčitanije
  • Travnik: Sjećanje na humanost boraca Vojske Republike Srpske prema hrvatskim civilima (FOTO)
    20h 7m
    0
  • Teška saobraćajna nesreća u Trebinju, stradale tri osobe
    9h 54m
    0
  • Molitva za oboljelu djecu – Mirko Vujinović sutra stiže u Istočno Sarajevo (FOTO)
    15h 50m
    0
  • Na Elektrotehničkom fakultetu u Istočnom Sarajevu počinje besplatna škola matematike
    18h 56m
    0
  • U Istočno Novo Sarajevo stigla djeca iz Novog Brda (FOTO)
    10h 20m
    0