Ograničene cijene dizela i benzina u Srbiji

12.02.2022. 21:54
0
IZVOR: SRNA

Od danas, 12. februara 2022. godine, u Srbiji se primjenjuju ograničene cijene goriva na osnovu uredbe Vlade koja je objavljena u “Službenom glasniku”.

Cijena za evrodizel je 179 dinara za litar (1,52 evra) i 171 dinara (1,45 evra) za litar evropremijum benzina BMB 95 primenjivaće se u narednih 30 dana, navedeno je u uredbi koja je objavljena juče.

Na najvišu maloprodajnu cijenu ovih goriva nije dozvoljeno obračunavati druge naknade ili druge troškove.

Privredni subjekti ne smiju isporučivati ove vrste goriva u količinama manjim od prosječnih u posljednjih 12 meseci, prenose beogradski mediji.

Za nepoštovanje odredbi kazne za pravno lice su do dva miliona dinara (oko 17.000 evra), a može se izreći i zaštitna mjera zabrane obavljanja djelatnosti od šest mjeseci do godinu dana.

Nadzor nad primjenom uredbe sprovodiće Ministarstvo trgovine.

Komentari 0
Povezane vijesti
Barel nafte prvi put od 2. marta ispod 76 dolara Barel nafte prvi put od 2. marta ispod 76 dolara
Ni nakon 28 godina nije poznata sudbina otetih srpskih rudara Ni nakon 28 godina nije poznata sudbina otetih srpskih rudara
Srpski basketaši osvojili bronzu u Poljskoj Srpski basketaši osvojili bronzu u Poljskoj
Najčitanije
  • „Kasperijada“ sutra u Palama
    20h 19m
    0
  • Trudnice tužbama zasule Fond zdravstvenog osiguranja
    10h 57m
    0
  • Na Elektrotehničkom fakultetu promovisano 49 inženjera i jedan master elektrotehnike (FOTO)
    18h 30m
    0
  • Večeras "Konferencija beba" u Istočnoj Ilidži
    22h 2m
    0
  • Izabrano tročlano predsjedništvo beba u Istočnoj Ilidži, najmlađa beba Tadej Simić
    11h 22m
    0