OPEK i saveznici od jula povećavaju proizvodnju nafte

02.06.2022. 19:45
0
IZVOR: srna.rs

Organizacija proizvođača i izvoznika nafte /OPEK/ i njihovi saveznici, uključujući Rusiju, povećaće dnevnu proizvodnju za 648.000 barela tokom jula i avgusta, što će donijeti olakšanje tržištu i globalnoj privredi nakon poskupljenja energenata i rasta inflacije.

Amerika je pozdravila odluku OPEK i njihovih saveznika.

- SAD će nastaviti da koristi sva dostupna oruđa za rješavanje rasta cijene energenata - rekla je portparol Bijele kuće Karin Žan-Pjer.

Nakon objavljivanja odluke OPEK-a i njihovih saveznika, cijena barela svijetle sirove nafte u Njujorku porasla je za 0,9 odsto i sada iznosi 116,23 dolara.

U Londonu je cijena sirove nafte ,,brent" iz Sjevernog mora veća za 0,7 odsto i iznosi 117,02 dolara po barelu.

Komentari 0
Povezane vijesti
Nove mjere za strane kupce ruskog gasa Nove mjere za strane kupce ruskog gasa
Moguće poskupljenje goriva u Srpskoj, poznato i kada Moguće poskupljenje goriva u Srpskoj, poznato i kada
Cijena nafte, zlata i pšenice u padu Cijena nafte, zlata i pšenice u padu
Najčitanije
  • Čuvajmo sjećanje na nevino stradale Srbe u srednjem Podrinju i Birču
    15h 43m
    2
  • ViK Istočno Sarajevo: Vanredno obavještenje
    18h 22m
    4
  • Sutra prva humanitarna kotlićijada u Istočnom Sarajevu
    22h 6m
    2
  • Milanović: Zaklali mi majku koja je vjerovala u dobro u ljudima
    21h 48m
    13
  • Lile na Romaniji okupile "i staro i mlado"
    11h 22m
    1