Opljačkana crkva u selu Zupče

14.01.2024. 19:25
0
IZVOR: srna.rs

Crkva Svetih otaca u selu Zupče kod Zubinog Potoka ponovo je opljačkana, a ovaj put je odneseno između 3.000 i 4.000 dinara /50 do 65 KM/ priloga vjernika, potvrdio je šef operative u policiji u Zubinom Potoku Milan Đukić.

Novac je bio u svesci u kojoj se bilježe prilozi, dok novac sa ikona nije diran, kao ni u samoj suvenirnici, iako je i ona obijena.

Provalnik ili više njih ušli su u crkvu najvjerovatnije kroz obijen prozor.

Đokić je naveo da nadzorne kamere nisu radile, jer su polomljene tokom prethodne krađe, krajem avgusta prošle godine.

Provalu u crkvu na pravoslavnu Novu godinu prijavili su mještani, prenosi "Kossev".

Prošle godine u februaru, pripadnici takozvane kosovske policije uhapsili su mladića iz susjednog sela Košutovo osumnjičenog za pljačku crkve u selu Zupče.

Njemu se na teret tada stavljalo i više drugih krađa, takođe, u vjerskim objektima u ovoj opštini.

Komentari 0
Povezane vijesti
Mitopolit Hrizostom osveštao zemljište za izgradnju crkve na Bulozima Mitopolit Hrizostom osveštao zemljište za izgradnju crkve na Bulozima
Održan sastanak o inicijativi za izgradnju crkve u naselju Mladičko polje (FOTO) Održan sastanak o inicijativi za izgradnju crkve u naselju Mladičko polje (FOTO)
Crkva Vaznesenja Hristovog i Uspenja Presvete Bogorodice u Čajniču Crkva Vaznesenja Hristovog i Uspenja Presvete Bogorodice u Čajniču
Najčitanije
  • Ratna staza Zekovića s Romanije
    8h 3m
    3
  • Teška saobraćajna nesreća na Vracima, poginula djevojka
    8h 17m
    0
  • PU Istočno Sarajevo: Završen uviđaj saobraćajne nesreće na Vracima
    7h 22m
    0
  • Sveti Petar Dabrobosanski – zaštitnik grada Istočno Sarajevo
    6h 38m
    1
  • Opljačkana benzinska pumpa u Istočnoj Ilidži
    5h 54m
    0