Opština Istočna Ilidža stipendirala 13 najuspješnijih studenata

16.08.2019. 13:29
0
IZVOR: Katera

Opština Istočna Ilidža danas je dodijelila 13 stipendija, u iznosu od po 1000 KM na godišnjem nivou, najuspješnijim studentima ove opštine.

Ove godine opština je budžetom izdvojila 30.000 KM za stipendiranje studenata, te ostatak sredstava u iznosu od 17.000 KM biće podijeljena u vidu jednokratnih novčanih pomoći studentima slabijeg socijalnog statusa.

Načelnik opštine Istočna Ilidža Marinko Božović istakao je da se iz budžeta opštine značajna sredstva izdvajaju i za usavršavanje, odnosno sticanje radnog iskustva, volonterskog ili pripravničkog.

Student Medicinskog fakulteta u Foči Goran Pašov smatra da će mu ova stipendija mnogo značiti u daljem obrazovanju, a svoju budućnost, kako kaže, vidi u daljem usavršavanju.

- Angažovaću se za ulaganje u svoje znanje, vjerujem da ću završiti magistarski a poslije toga i pronaći posao ovdje – istakao je Pašov.

Komentari 0
Povezane vijesti
Priče o imenima koja žive na mapi Istočnog Sarajeva – Dr Miodrag Lazić Priče o imenima koja žive na mapi Istočnog Sarajeva – Dr Miodrag Lazić
Priče o imenima koja žive na mapi Istočnog Sarajeva – Dr Milutin Najdanović Priče o imenima koja žive na mapi Istočnog Sarajeva – Dr Milutin Najdanović
Istočna Ilidža: Poziv za banjsko liječenje boračkih kategorija Istočna Ilidža: Poziv za banjsko liječenje boračkih kategorija
Najčitanije
  • Zemljotres u okolini Sarajeva
    14h 44m
    0
  • Jasenovac - ogledalo života i smrti (VIDEO)
    20h 57m
    4
  • Preminula Jovana Marić, istaknuti muzički pedagog i dirigent
    1h 44m
    0
  • Utvrđeni dokazi o planskom istrebljenju civila
    20h 1m
    4
  • Narodni običaji za Mali Vaskrs
    15h 19m
    0