Osnovcima u Istočnoj Ilidži predstavljena “Čarobna knjiga” Jelene Glišić (FOTO)

23.09.2022. 22:14
0
IZVOR: katera.news

U okviru manifestacije književni susreti „Dani Simeona Milutinovića Sarajlije“ pjesnikinja Jelena Glišić posjetila je osnovne škole sa područja opštine Istočna Ilidža.

Tom prilikom učenicima je predstavila svoje nedavno objavljeno djelo “Čarobna knjiga”.

Knjiga sadrži 33 priče od kojih se svaka sastoji od desetak rečenica prožetih ilustracijama namijenjenih najmlađem uzrastu čitalaca, odnosno onima koji se tek upoznaju sa slovima i riječima.

  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika

Foto: Predrag Krstović

Drugi međunarodni književni susreti „Dani Simeona Milutinovića Sarajlije“ počeli su danas i trajaće dva dana.

Sutra, drugog dana manifestacije, u 17.00 časova predviđena je promocija trilogije romana „Ustanik“, „Janjičar“ i „Četnik“ Saše Ede Đorđević, a potom će uslijediti pjesničko veče Gorana Vračara i Jelene Glišić.

Finale recitatorskog takmičenja djece iz tri osnovne škole sa područja Istočne Ilidže planirano je za kraj manifestacije,  a dodjelom nagrada i priznanja, festival će biti zatvoren.

Književni susreti se održavaju u organizaciji Centra za kulturu i informisanje Istočna Ilidža.

 

Komentari 0
Povezane vijesti
Sutra akcija pošumljavanja na lokalitetu Gornji Kotorac – Ilinjača Sutra akcija pošumljavanja na lokalitetu Gornji Kotorac – Ilinjača
Obilježena godišnjica prvog napada na Ilidžu (FOTO) Obilježena godišnjica prvog napada na Ilidžu (FOTO)
Konkurs za dodjelu stipendija Opštine Istočna Ilidža Konkurs za dodjelu stipendija Opštine Istočna Ilidža
Najčitanije
  • Na današnji dan rođen Filip Višnjić
    4h 38m
    3
  • Istočna Ilidža: Obavještenje o privremenoj obustavi saobraćaja
    23h 22m
    0
  • Stari Brod - iskaz grupe svjedoka iz Čajniča
    4h 35m
    3
  • Javna diskusija o vakcinaciji djece 25. aprila u Kulturnom centru Istočno Novo Sarajevo
    23h 53m
    0
  • Preminula majka Milorada Dodika
    21h 47m
    2