Osnovne potrepštine poskupjele 17,4 odsto za godinu

24.11.2022. 13:45
0
IZVOR: srna.rs

Cijene proizvoda i usluga lične potrošnje u BiH u oktobru više su za 2,1 odsto u odnosu na septembar, a u odnosu na oktobar prošle godine više za 17,4 odsto, podaci su Agencije za statistiku BiH.

Hrana i bezalkoholni napici za mjesec dana poskupjeli su za 1,3 odsto, alkoholna pića i duvan za 0,2 odsto, odjeća i obuća za 1,4 odsto, stanovanje i režijski izdaci za 8,3 odsto, usluge zdravstva za 0,4 odsto, prevoz za 1,5 odsto, te obrazovanje za 0,8 odsto.

Od oktobra prošle do oktobra ove godine hrana i bezalkoholni napici skuplji su za 25,9 odsto, alkoholna pića i duvan za 2,7 odsto, stanovanje i režijski izdaci za 22,9 odsto, usluge zdravstva za 2,0 odsto, te obrazovanje za 2,3 odsto, navodi se u izvještaju Agencije za statistiku BiH.

Komentari 0
Povezane vijesti
Barel nafte prvi put od 2. marta ispod 76 dolara Barel nafte prvi put od 2. marta ispod 76 dolara
Povrat PDV-a za kupovinu prvog stana – šta je sve potrebno? Povrat PDV-a za kupovinu prvog stana – šta je sve potrebno?
Povrat PDV-a još na čekanju: Kupci stanova taoci nove političke svađe Povrat PDV-a još na čekanju: Kupci stanova taoci nove političke svađe
Najčitanije
  • Jako nevrijeme pogodilo opštine Istočno Novo Sarajevo i Istočna Ilidža
    8h 28m
    0
  • Istočno Novo Sarajevo: Besplatan prevoz za učenike i penzionere
    8h 51m
    0
  • Opština Pale: Javni poziv zajednicama etažnih vlasnika
    5h 46m
    0
  • "Konferencija beba", najljepši i najveseliji događaj u Istočnoj Ilidži, 26. juna
    12h 20m
    0
  • Opština Istočna Ilidža dodijelila 62 studentske stipendije (FOTO)
    7h 56m
    0