Oštećeni srpski hramovi i parohijski domovi u Petrinji i Sisku(FOTO)

29.12.2020. 21:54
0
IZVOR: SRNA

Srpski pravoslavni hramovi i parohijski domovi u Petrinji i Sisku veoma su oštećeni u zemljotresu koji je danas pogodio Hrvatsku.

Oštećenja na Hramu Svete Petke i parohijskom domu u Sisku su takva da su trajno onemogućena bogosluženja i život u njima, saopšteno je iz Srpske pravoslavne crkve (SPC).

Zbog velikog oštećenja van funkcije su stavljeni i Hram Svetog Spiridona, kao i veleljepno zdanje parohijskog doma u Petrinji.

- Sveštenici iz Siska i Petrinje sa porodicama su primorani da napuste svoje domove - rekao je za Informativnu službu SPC-a sveštenik Veselin Ristić, paroh iz Siska.

U današnjem zemljotresu jačine 6,3 stepena Rihterove skale u Hrvatskoj poginulo je šestoro ljudi, a povrijeđeno je nekoliko desetina.

Epicentar je bio na tri kilometra od Petrinje i osjetio se širom regiona.

  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika

Foto:mitropolija-zagrebacka.org

Komentari 0
Povezane vijesti
Broj nastradalih premašio 3.300 Broj nastradalih premašio 3.300
Hrvatska usvojila zakon o uklanjanju srpskih spomenika Hrvatska usvojila zakon o uklanjanju srpskih spomenika
Broj žrtava zemljotresa povećan na 3.145 Broj žrtava zemljotresa povećan na 3.145
Najčitanije
  • Borbe u Podrinju - Zvornik, Šekovići 1992.
    22h 33m
    8
  • Babalj ima pitanje za Vladu: Šta znači član 8. Zakona o platama u MUP Republike Srpske?
    12h 52m
    1
  • Opština Istočno Novo Sarajevo: U aprilu niz aktivnosti pomoći građanima
    19h 36m
    0
  • Preknuta sjednica Doma naroda, Bošnjaci izašli iz sale
    15h 3m
    7
  • Izglasana smjena srpskih zamjenika ministara u Savjetu ministara
    18h 40m
    1