Osumnjičenog za paljenje Nešićevog džipa nema u policijskom izvještaju

16.02.2023. 18:33
0
IZVOR: glassrpske.com

Slučaj paljevine džipa „lend rover“ u vlasništvu poslanika u Narodnoj skupštini Republike Srpske Predraga Nešića, još uvijek se vodi kao nerasvijetljen, potvrđeno je „Glasu Srpske“.

Portparol Okružnog tužilaštva Istočno Sarajevo Neven Kramer rekao je da je ovoj ustanovi, u vezi sa ovim slučajem, dostavljen izvještaj protiv nepoznatih izvršilaca.

 

- Istraga tog slučaja je u toku i za sada se vodi protiv nepoznatih izvršilaca. Više informacija za sada ne možemo govoriti - rekao je Kramer.

Ranije je iz Policijske uprave Istočno Sarajevo saopšteno da se sa paljevinom pomenutog automobila može dovesti J.H. iz Ilidže koji je bio i priveden. Međutim, tužilaštvu protiv njega još nije dostavljen izvještaj.

Nešićev džip „lend rover“ zapaljen je 15. januara na parkingu u ulici Prve Sarajevske Brigade u Istočnom Sarajevu,

Osim Nešićevog „lend rovera“ u podmetnutom požaru je vatra  zahvatila i vozilo njegovog punca Mlađena Božovića.

Na tom vozilu je pričinjena manja šteta i oštećen branik.

Sve se desilo  oko 5.50 časova  rano ujutro, a kamere video nadzora u ulici Prve Sarajevske Brigade snimile su paljenje skupocjenog džipa. Na snimcima se vidi da je  blizinu džipa  došao  „bijeli golf  2“ iz koga je izašao muškarac s kapuljačom na glavu te zapalio automobil i pobjegao.

Nešić je brat lidera DNS-a Nenada Nešića.

Piše: Nebojša Tomašević

Komentari 0
Povezane vijesti
Paljani pobjednici FIBA turnira u uličnom basketu u Trnovu Paljani pobjednici FIBA turnira u uličnom basketu u Trnovu
U ponedjeljak nastavak suđenja optuženom za udes u kojem je poginuo novinar Goran Maunaga U ponedjeljak nastavak suđenja optuženom za udes u kojem je poginuo novinar Goran Maunaga
Da li su rode na Romaniji posljedica klimatskih promjena? Da li su rode na Romaniji posljedica klimatskih promjena?
Najčitanije
  • Rogatičanin Nebojša Erić od drveta stvara što očima vidi
    12h 31m
    0
  • ViK Istočno Sarajevo: Apel za potrošače
    13h 49m
    2
  • Ugašena četiri požara, izgorio pomoćni objekat u Baltićima u Sokocu
    15h 25m
    0
  • Kalinovačka olimpijada "Gvozno-Moba-Ozon 2025"
    14h 25m
    0
  • Milan Kadlec porazio protivnika iz Crne Gore
    15h 36m
    0