Otac Gojko: Mržnja i prijetnje nisu izraz crkvenog učenja

08.08.2022. 10:26
0
IZVOR: tanjug.rs

Govori mržnje i poruke prijetnje koji ovih dana sa raznih profila i društvenih mreža idu prema pojedinim građanima Crne Gore, pa i prema grupama i institucijama - nisu i ne mogu biti izrazi crkvenog učenja niti ih Crkva podržava, poručio je namjesnik podgoričko-kolašinski protojerej Gojko Perović.

Bez obzira što se neki od autora takvih poruka formalno ili slikovito “kite” crkvenim simbolima.

Tako radeći oni vrijeđaju samu Crkvu, a napadajući i vrijeđajući ljude krše Božju zapovjest koja glasi “ljubi bližnjega svoga kao samog sebe”, naveo je u izjavi za portal podgoričkog Dana otac Gojko.

Poručio je da svako izražavanje nasilja i netrpeljivosti narušava hrišćanski duh ljubavi među ljudima i predstavlja udar na interese Crkve.

- A prvi i najveći interes Crkve je da svi ljudi žive u ljubavi i međusobnom uvažavanju. Najpre se misli na one koji se zovu Hristovim imenom i koji jesu članovi Crkve, ali Crkva se moli i nastoji da bude mir među svim ljudima i u cijelom svijetu - bez razlike na vjeru ili naciju, poručio je otac Gojko.

Komentari 0
Povezane vijesti
Mitropolit Hrizostom obišao mjesto izgradnje budućeg hrama na Sjemeću Mitropolit Hrizostom obišao mjesto izgradnje budućeg hrama na Sjemeću
Mitopolit Hrizostom osveštao zemljište za izgradnju crkve na Bulozima Mitopolit Hrizostom osveštao zemljište za izgradnju crkve na Bulozima
Održan sastanak o inicijativi za izgradnju crkve u naselju Mladičko polje (FOTO) Održan sastanak o inicijativi za izgradnju crkve u naselju Mladičko polje (FOTO)
Najčitanije
  • Sjećanje na protojereja-stavrofora Milorada Ljubinca
    14h 2m
    16
  • Istočno Novo Sarajevo: Lice lišeno slobode zbog droge
    12h 9m
    0
  • Ni Davidova ni carska ni spahijska (1902-2022)
    6h 12m
    0
  • Rogatica: U saobraćajnoj nezgodi povrijeđeno šest osoba
    11h 50m
    0
  • U udesu kod Višegrada poginula jedna osoba, saobraćaj obustavljen
    13h 30m
    0