Pale cijene nafte: Dolar oslabio drugi dan zaredom

10.01.2023. 13:04
2
IZVOR: srpskainfo.com

Na valutnim tržištima vrijednost dolara je prema korpi valuta pala drugi dan zaredom.

Dolarov indeks, koji pokazuje vrijednost američke u odnosu na ostalih šest najvažnijih svjetskih valuta, kreće se oko 103,15 bodova, dok je juče u ovo doba iznosio 103,60 bodova.

Pritom je kurs dolara prema japanskoj valuti ojačao s jučerašnjih 131,50 na 131,70 jena.

No, američka je valuta oslabila u odnosu na evropsku, pa je cijena evra porasla na 1,0740 dolara, dok je u petak na zatvaranju tržišta iznosila 1,0675 dolara, piše „SEEbiz“.

Cijene su nafte pak izgubile dio jučerašnjih dobitaka. Cijena barela na londonskom tržištu pala je jutros 0,56 odsto, na 79,20 dolara, dok je na američkom tržištu barel pojeftinio 0,50 odsto, na 74,25 dolara.

Komentari 2
  • Generic placeholder image
    Mirko 10.01.2023. 16:32
    E kod nas ce sad da skoci cjena
  • Generic placeholder image
    Građanin 10.01.2023. 13:09
    Na berzi nafta nikad jeftinija, a šta je sa cijenama na našim pumpama?
Povezane vijesti
Poskupljenje struje već uticalo na stanje na tržištu Poskupljenje struje već uticalo na stanje na tržištu
Tržište BiH puno nesigurnih proizvoda, najviše ih dolazi iz Kine Tržište BiH puno nesigurnih proizvoda, najviše ih dolazi iz Kine
Američka vojna operacija protiv Venecuele mogla bi izazvati rast cijena nafte Američka vojna operacija protiv Venecuele mogla bi izazvati rast cijena nafte
Najčitanije
  • Milanko Cicović - ne uprlja srce mržnjom, a pokaza čojstvo i junaštvo
    18h 13m
    11
  • Sramno skandiranje navijača Željezničara: "Gazi četnike"
    15h 50m
    14
  • "Linija" nije ratna drama, već dubok prikaz humanosti i samožrtvovanja doktora Lazića
    19h 59m
    2
  • Sutra obustava saobraćaja u Krupačkim stijenama
    23h 17m
    2
  • U iskakanju tramvaja poginuo 23-godišnjak
    20h 15m
    2