Pale: Sastanak o turističkom razvoju Romanije

06.02.2025. 17:16
2
IZVOR: katera.news

Sastanak o temi „Turistički razvoj Romanije, aktivni odmor i jedinstveni prostorni plan područja“ održan je danas u sali Skupštine opštine Pale.

Osnovni cilj sastanka je uspostavljanje međuinstitucinalne saradnje, s ciljem razvoja Romanije kao destinacije sa izuzetnim turističkim potencijalom.

Inicijatori sastanaka bili su predstavnici Odjeljenja za privredu i društvene djelatnosti opštine Pale, a sastanku su prisustvovali gradonačelnik Istočnog Sarajeva Ljubiša Ćosić, načelnik opštine Pale Dejan Kojić, predsjednik Skupštine opštine Pale Branko Koroman, načelnik opštine Sokolac Strahinja Bašević, direktor Turističke organizacije Grada Istočno Sarajevo Igor Ikonić, prodekan za NIR i preduzetništvo Ekonomskog fakulteta UIS doc dr. Srđan Kujundžić, kao i predstavnici nadležnih odjeljenja lokalnih zajednica, naveli su iz ove opštine.

Na sastanku je donesen zaključak o formiranju zajedničkog tima za izradu „Master plana Romanije kao turističke destinacije“, čiji nosilac bi bio Ekonomski fakultet, a ostale institucije i organizacije bile bi podrška u skladu sa svojim nadležnostima i mogućnostima.

Takođe, dogovoreni su i zajednički nastup, prezentacija i promocija cijelog koncepta prema potencijalnoj ciljnoj publici.

Današnji sagovornici saglasni su da je ova tema od višestrukog značaja za unapređenje turističke ponude cijelog Istočnog Sarajeva i vrlo rado je prihvaćena inicijativa da se krene u realizaciju aktivnosti za intenzivniji razvoj turizma na Romaniji, saopšteno je iz opštine Pale.

Uzimajući u obzir geografski položaj Romanije, prirodne ljepote i ogroman turistički potencijal cijelog područja, veoma je važno daljnje kontinuirano razmatranje strategija za razvoj planine i njeno pozicioniranje kao značajne turističke destinacije, usaglašeno je na sastanku.

Komentari 2
  • Generic placeholder image
    Objektivno 06.02.2025. 17:46
    Definitivno ce cijela evropa morati poceti dolaziti kod nas da bi popunili sav kapacitet koji planiramo hahahaah
  • Generic placeholder image
    Gavro 06.02.2025. 17:41
    Trla baba lan da joj prođe dan.
Povezane vijesti
Završena gradnja Lidla u Istočnom Sarajevu Završena gradnja Lidla u Istočnom Sarajevu
Marko Tešanović spojio dvije velike ljubavi, novinarstvo i fudbal Marko Tešanović spojio dvije velike ljubavi, novinarstvo i fudbal
Apel – nalaganje badnjaka Apel – nalaganje badnjaka
Najčitanije
  • Mihajlo Trifunović sa Sokoca prvorođena beba u 2026. godini u Univerzitetskoj bolnici Foča
    5h 54m
    0
  • Završena gradnja Lidla u Istočnom Sarajevu
    5h 47m
    3
  • Donosi li Lidl probleme u BiH? Samo da nam ne prisjedne jeftino
    9h 56m
    1
  • Posna salata od tikvica i krompira
    7h 20m
    0
  • Marko Tešanović spojio dvije velike ljubavi, novinarstvo i fudbal
    9h 52m
    1