Pale: Za plivanje za Časni krst do sada prijavljeno više od 50 učesnika

12.01.2026. 09:42
0
IZVOR: srna.rs

Plivanje za Časni krst biće održano na Bogojavljenje, 19. januara, na rijeci Prači u paljanskom naselju Nikolići, a do sada je prijavljeno više od 50 učesnika, rekao je Srni član Organizacionog odbora Miloš Kovač.

U 9.00 časova na Bogojavljenje biće služena Sveta liturgija u Crkvi Vaznesenja Gospodnjeg u Podgrabu, nakon čega slijedi osveštanje vode.

Od 11.00 časova predviđena je registracija prijavljenih učesnika kod ribarskog doma "Nikolići" u podnožju Jahorine, a od 12.00 časova počinje osveštanje i spuštanje Časnog krsta u vodu, te plivanje.

Zainteresovani za plivanje mogu se prijaviti do Bogojavljenja, pozivom na broj telefona 065/233-285.

Generalni pokrovitelj i organizator plivanja je Turistička organizacija grada Istočno Sarajevo.

Srpska pravoslavna crkva i vjernici 19. januara obilježavaju Bogojavljenje, praznik krštenja Isusa Hrista na rijeci Jordan.

Bogojavljenje je jedan od najvećih hrišćanskih praznika, jer se smatra da su se u trenutku krštenja prvi put zajedno pojavili Otac, Sin i Duh Sveti, čime je prvi put objavljena tajna Svete Trojice koji su postali simbol vjere.

Komentari 0
Povezane vijesti
Stanišić odgovorio Božoviću Stanišić odgovorio Božoviću
Sutra u Palama koncert maestra Dušana Sekulića i benda Sutra u Palama koncert maestra Dušana Sekulića i benda
Pale: U četvrtak humanitarna svirka za Marka Pavlovića Pale: U četvrtak humanitarna svirka za Marka Pavlovića
Najčitanije
  • Na današnji dan rođen kompozitor "Marša na Drinu" Stanislav Binički
    23h 56m
    6
  • Tačno 115 riječi koje su promijenile tok istorije (FOTO)
    3h 22m
    13
  • Na današnji dan se srpska zastava vijorila na Bijeloj kući
    1h 35m
    3
  • Na današnji dan napadom Austrougarske na Srbiju počeo Prvi svjetski rat
    8h 23m
    0
  • Crna Gora: Uvodi se pravo na dva dana plaćenog menstrualnog odsustva mjesečno
    19h 18m
    1