Partizan se konačno probio na drugo mjesto

20.10.2022. 19:14
0
IZVOR: sportske.net

U odloženoj utakmici 5. kola Super lige Srbije, Partizan je večeras pred par hiljada gledalaca u Humskoj savladao ekipu kruševačkog Napretka sa 1:0.

Ovom pobjedom crno-bijeli su se probili na drugo mjesto na tabeli sa dva boda manje od Crvene zvezde koja večeras gostuje Vojvodini u Novom Sadu.

Partizan je prvi put ozbiljno priprijetio u sedmom minutu meča, kada je Dijabate probio po desnoj strani, zatim poslao loptu na ivicu peterca odakle Kvinsi Menig šutira iz prve, ali golman Napretka Nikola Petrić odlično interveniše i spriječava vođstvo crno-bijelih.

Poslije pola sata igre Partizan pojačava pritisak u kaznenom prostoru Napretka i dolazi do vodećeg gola..

Poslije primljenog gola, Kruševljani su pokušali da težište igre prenesu na polovinu rivala i umalo su došli do izjednačenja pred kraj prvog poluvremena. Sve se dogodilo poslije slobdnog udarca koji je izveo Krstić sa desne strane.

Partizan je pokušavao i dalje da stigne do drugog gola, ali kako se meč bližio kraju, inicijativa crno-belih je počela da jenjava. Trener Gordan Petrić je pojačao defanzivu uvođenjem Andradea umjesto Dijabatea, Kruševljani su prijetili u nekoliko navrata, ali nisu uspjeli da ugroze gol, golmana Popovića i pobjedu Partizana.

Komentari 0
Povezane vijesti
Navijači Dinama uz splitsku „torcidu“ u borbi protiv Srba Navijači Dinama uz splitsku „torcidu“ u borbi protiv Srba
Marija Šekarić iz Pala upornošću do fudbalskog sna Marija Šekarić iz Pala upornošću do fudbalskog sna
Dembele proglašen za fudbalera godine Dembele proglašen za fudbalera godine
Najčitanije
  • Možda niste znali o Nevesinju
    18h 13m
    8
  • Nenad Avlijaš - čovjek koji je programirao Olimpijadu u Sarajevu
    18h 4m
    6
  • Crkva Svetog Arhanđela u Boraču svjedok mnogih istorijskih dešavanja (FOTO)
    18h 5m
    2
  • ZOI 84 Sarajevo – činjenice koje možda niste znali
    18h 22m
    37
  • Pomozimo Mijovićima iz Pala da saniraju štetu od požara (FOTO)
    18h 33m
    3