Pjevačkom društvu „Plavi neveni“ još jedno priznanje na Sokocu

02.10.2023. 14:13
0
IZVOR: katera.news

Na Sokocu je održan Prvi sabor starog srpskog izvornog pjevanja „Romanijo, dok ti ime traje, čuvaćemo tvoje običaje“ na kojem je učestvovalo oko 40 pjevačkih grupa i udruženja i četiri guslara iz Srbije, Crne Gore i Republbike Srpske.

Na ovom saboru je Pjevačko društvo „Plavi neveni“ iz Foče dobilo priznanje i novčanu nagradu za najbolje izvorno pjevanje pjesama o Drini.

Slika

Foto: Ustupljena fotografija

Priznanje je u ime Vlade Srbije dodijelio Nedeljko Žugić.

Takođe, sokolačko Udruženje „Glasinac-Tomo Borovina“ uručilo im je i zahvalnica za učešće na prvom saboru.

Slika

Foto: Screenshot

Grupu „Plavi neveni“ činili su Ljubiša Simović, Ljubomir i Dimitrije Kujundžić, Marko i Miljan Tijanić, Strahinja Slavković, Siniša Krunić, Nemanja Lazarević i Željko Veljović.

Organizator sabora je sokolačko Udruženje „Glasinac-Tomo Borovina“ uz pomoć lokalne Ustanove za kulturu „Pero Kosorić“.

Komentari 0
Povezane vijesti
Stradalna Jabuka proslavila Preobraženje Gospodnje Stradalna Jabuka proslavila Preobraženje Gospodnje
Najavljeni prekidi električne energije za sutra Najavljeni prekidi električne energije za sutra
Svjedočanstva ratnih vojnih invalida o stradanju i odbrani srpskog naroda u Foči Svjedočanstva ratnih vojnih invalida o stradanju i odbrani srpskog naroda u Foči
Najčitanije
  • Stanko Lopatić – Ponos Romanije
    8h 7m
    2
  • Firma „Braća Marjanović“ zapošljava
    2h 10m
  • Sveti vladika Nikolaj roditeljima: Blagodarite Bogu koji vam je dao decu
    22h 9m
    0
  • Drugi veliki kviz na otvorenom večeras u Palama
    7h 57m
    1
  • Katerini prijedlozi knjiga za ovu sedmicu
    7h 2m
    0