Pobrinimo se da zdravstveni radnici imaju dovoljno maski

28.03.2020. 09:56
0
IZVOR: Srpska.info

Vode se veoma ozbiljne diskusije o upotrebi medicinskih i hirurških maski, a mi moramo osigurati da ove maske prioritetno upotrijebimo  za naše radnike na prvoj liniji, poručila je ekspert za koronavirus u SZO doktorica Maria Van Kerkhove, stoji na Fejsbuk stranici Kancelarije Svjetske zdravstvene organizacije za BiH.

– Zato vas molimo – ako ne morate masku nositi u kući i u zajednici, onda ne nosite masku. Ne skladištite te maske. Osigurajte da su te maske dostupne zdravstvenim radnicima na prvoj liniji. Jer, oni donose veoma teške odluke o produženoj upotrebi ili potencijalnoj ponovnoj upotrebi. A mi ne želimo dovoditi naše zdravstvene radnike u dodatnu opasnost. Dakle, ako kod kuće ne vodite brigu o bolesnoj osobi, tada ne morate nositi masku. Zato vas opet molim za prioritetnu upotrebu tih maski za naše radnike na prvoj liniji – poručila je doktorica Kerkhove.

Komentari 0
Povezane vijesti
Obavezne maske u zdravstvenim i ustanovama socijalne zaštite u FBiH Obavezne maske u zdravstvenim i ustanovama socijalne zaštite u FBiH
U Crnoj Gori od danas obavezne maske U Crnoj Gori od danas obavezne maske
Vukmir: Za sada bez preporuke za nošenje maski Vukmir: Za sada bez preporuke za nošenje maski
Najčitanije
  • SIPA u Istočnom Sarajevu uhapsila lice s potjernice
    23h 48m
    2
  • Major Lister sa Košara - priča o psu koji je čuvao srpsku vojsku
    14h 30m
    0
  • Obavještenje o novom sistemu očitanja vodomjera i ispostavljanja računa
    21h 5m
    4
  • Potpisan Ugovor o izvođenju radova na rekonstrukciji mreže i izvorišta „Matića vrelo“
    19h 39m
    2
  • Pomozimo Milošu da ode na liječenje u Rusiju
    20h 40m
    0