Počela nastava za osnovce do petog razreda

06.04.2021. 08:50
0
IZVOR: SRNA

U Republici Srpskoj, osim u Trebinju, danas će biti nastavljen vaspitno-obrazovni rad u prostorijama osnovnih škola za učenike od prvog do petog razreda.

Rad će biti nastavljen u skladu sa planom organizovanja rada osnovnih i srednjih škola i đačkih domova u školskoj 2020/2021. godini za vrijeme trajanja pandemije virusa korona od 24. avgusta 2020. godine, saopšteno je iz Ministarstva prosvjete i kulture Republike Srpske.

- Takođe, osnovne škole će nastaviti da organizuju prošireni program, odnosno produženi boravak i jutarnje čuvanje, u skladu sa navedenim planom - navodi se u saopštenju.

Štab za vanredne situacije grada Trebinja odlučio je juče da se do kraja sedmice realizuje onlajn nastava u trebinjskim školama za učenike do petog razreda.

Za učenike od šestog do devetog razreda osnovne škole i srednjoškolce će i dalje biti organizovana nastava na daljinu u skladu sa instrukcijom o organizovanju vaspitno-obrazovnog rada na daljinu od 22. marta.

Škole u Republici Srpskoj su dužne da u ovom periodu organizuju nastavu na daljinu korišćenjem sredstava elektronske komunikacije.

Vaspitno-obrazovne ustanove i gradski/opštinski štabovi za vanredne situacije u jedinicama lokalne samouprave u Srpskoj su zaduženi da redovno obavještavaju resorno ministarstvo, te da, ukoliko bude potrebno, dostave prijedlog za obustavljanje nastave u školama i prelazak na odvijanje nastave na daljinu.

Komentari 0
Povezane vijesti
Miloš Parović iz Nevesinja najbolji guslar Srpske Miloš Parović iz Nevesinja najbolji guslar Srpske
Objavljen konkurs za upis učenika u prvi razred srednjih škola u Republici Srpskoj Objavljen konkurs za upis učenika u prvi razred srednjih škola u Republici Srpskoj
Vlada Republike Srpske prihvatila zaduženje od 35,2 miliona evra Vlada Republike Srpske prihvatila zaduženje od 35,2 miliona evra
Najčitanije
  • Stari Brod – zelena grobnica (VIDEO)
    10h 32m
    15
  • Na današnji dan rođen veliki Miodrag Lazić
    20h 22m
    5
  • Tea Divčić predstavlja Istočno Sarajevo na izboru za Mis BiH
    14h 53m
    2
  • Miloš Parović iz Nevesinja najbolji guslar Srpske
    18h 46m
    2
  • Godišnjica ubistva dvogodišnjeg Marka
    19h 10m
    1