Počele terapije u hiperbaričnoj komori u Bolnici “Srbija”

15.02.2021. 20:39
0
IZVOR: citajfilter.com

Hiperbarična komora u Bolnici “Srbija” je u funkciji. Počele su terapije za pacijente sa uputnicama ali i za one koji sami snose troškove.

Riječ je o terapiji sa čistim kiseonikom pod povišenim pritiskom.Hiperbarična medicina je relativno mlada grana medicine koja se zasniva na prirodnom lijeku – čistom kiseoniku.

Hiperbarična komora pomaže osobama koje boluju od dijabetesa, polineuropatije, psorijaze a ova terapija primjenjuje se i nakon moždanog i srčanog infarkta. Efekti su u zavisnosti od stepena oboljenja brzo vidljivi. Posebno kod pacijenata koji boluju od dijabetesa, kod kojih su uznapredovale komplikacije. Ova procedura se preporučuje i zdravim osobama kako bi sačuvale mladalački izgled, vitalnost i unapredili svoje zdravlje.

U razgovoru za “Filter” Goran Tešanović, diplomirani inženjer fizioterapije sa magistraturom za
hiperbaričnu medicinu, pojašnjava kako se dolazi na terapiju.

- Za ulazak u hiperbaričnu komoru je potrebna preporuka od porodičnog ljekara. Potom se, zavisno od dijagnoze zbog koje se preporučuje, pacijent javlja svom ordinirajućem ljekaru, dolazi kod nas i mi ga spremamo za ulazak u komoru -  pojašnjava Tešanović.

On dodaje da je komora dostupna svim građanima, bez obzira na to imaju li uputnicu. U zavisnosti od njihovog zdravstvenog stanja, ukoliko postoji potreba za korištenjem komore, preporučuje se terapija.

- Oni koji nemaju uputnicu plaćaju korištenje komore. Prvo dolaze na pregled, gdje se ordinira terapija -  kaže Tešanović.

Sve informacije o terminima i cijenama, možete dobiti na broj telefona 057/325-302.

Komentari 0
Povezane vijesti
Završena intervencija na glavnom kolektoru Bolnice "Srbija" Završena intervencija na glavnom kolektoru Bolnice "Srbija"
Bolnica „Srbija“ bogatija za pedijatra neurologa Bolnica „Srbija“ bogatija za pedijatra neurologa
Izmirena dugovanja radnicima Bolnice "Srbija" za poreze i doprinose 2011-2019. godine Izmirena dugovanja radnicima Bolnice "Srbija" za poreze i doprinose 2011-2019. godine
Najčitanije
  • Priča o Crkvi Preobraženja Gospodnjeg: Sudbina je odredila da ovaj hram bude sagrađen u Sarajevu
    1h 4m
    0
  • Dodik otkrio na koju funkciju ide Višković
    20h 21m
    0
  • Pet lica povrijeđeno u saobraćajnoj nezgodi na magistralnom putu Foča - Šćepan Polje
    13h 54m
    0
  • Radovan Višković podnio ostavku
    20h 25m
    3
  • CIK BiH u roku od 90 dana raspisuje izbore za predsjednika Srpske
    17h 46m
    3