Počinje Australijan open

12.01.2025. 11:35
0
IZVOR: Tanjug

Australijan open 2025, prvi grend slem turnir u sezoni, počinje danas u Melburnu i trajaće do 26. januara.

Najbolji teniseri i teniserke svijeta takmičiće se za prestižne titule na terenima Melburn parka.

Novak Đoković će se boriti za svoju stotu titulu u karijeri, 25. grend slem i 11. trofej na ovom prestižnom takmičenju.

Branilac titule i prvi nosilac u muškoj konkurenciji je Italijan Janik Siner, dok je srpski as Novak Đoković postavljen za sedmog nosioca.

Đoković, desetostruki šampion Australijan opena, u prvom kolu će se sastati sa američkim teniserom Nišešom Basavaredijem. Posebnu pažnju privlači njegova saradnja sa novim trenerom, nekadašnjim rivalom Endijem Marijem, što dodaje novu dimenziju njegovom nastupu na ovom turniru.

Pored Đokovića i Sinera, među favoritima su i treći nosilac Karlos Alkaraz, koji će u prvom kolu igrati protiv Aleksandra Ševčenka, kao i drugi nosilac Aleksander Zverev koji se sastaje sa Lukom Pujem.

Siner će pokušati da odbrani titulu u Melburnu, dok će Đoković će igrati za rekordni 11. trofej na Australijan openu i takođe rekordni 25. grend slem u karijeri. Alkaraz će se takmičiti da postane najmlađi teniser u Open eri koji bi kompletirao sve grend slem titule u karijeri. Zverev će pak tražiti priliku da se domogne prvog grend slem trofeja.

U ženskoj konkurenciji, najbolja na svijetu, Bjeloruskinja Arina Sabalenka će u prvom kolu odmjeriti snage sa Sloun Stivens. Među glavnim izazivačicama su i Poljakinja Iga Švjontek, koja počinje protiv Katerine Sinijakove, kao i treća teniserka Amerikanka Koko Gof, koja će se suočiti sa Sofijom Kenin.

Komentari 0
Povezane vijesti
Olga Danilović u polufinalu Ruana Olga Danilović u polufinalu Ruana
Šok u Monte Karlu: Đoković ispao u drugom kolu Šok u Monte Karlu: Đoković ispao u drugom kolu
Đoković izgubio od Menšika u finalu Majamija Đoković izgubio od Menšika u finalu Majamija
Najčitanije
  • Raspored bogosluženja za vaskršnje praznike u Istočnom Sarajevu i Sarajevu
    20h 56m
    1
  • Poginuli narodni poslanik Srđan Todorović, njegova supruga i dijete
    12h 44m
    0
  • Božović se oprostio od Srđana Todorovića i njegove porodice
    8h 58m
    0
  • Posna čorba od povrća
    9h 11m
    0
  • Dobra vijest za bicikliste i šetače: Izgradnja staze Pale-Sarajevo napreduje po planu
    10h 50m
    4