Poginuo bivši čileanski predsjednik Pinera

06.02.2024. 21:55
0
IZVOR: srna.rs

Bivši predsjednik Čilea Sebastijan Pinera /74/ poginuo je u padu helikoptera na jugu zemlje, potvrdila je njegova kancelarija.

Bivši savjetnik Pinera rekao je Rojtersu da bivši predsjednik nije preživio pad, ali da su tri osobe spasene.

Vladini izvori, koje je citirao list "Tersera", rekli su da su četiri osobe putovale helikopterom koji se srušio, a da su tri lica pronašli spasioci.

Lokalni mediji izvijestili su ranije o smrti bivšeg predsjednika, koji je služio dva mandata od 2010-2014. i 2018-2022. godine.

Čileanska nacionalna agencija za katastrofe potvrdila je da se helikopterska nesreća dogodila u južnom gradu Lago Ranku i da je jedna osoba poginula, a da su tri povrijeđene.

Pinera, koji je bio uspješan biznismen, vodio je zemlju kroz brz ekonomski rast i nagli pad nezaposlenosti tokom prvog mandata.

Njegov drugi mandat obilježile su demonstracije protiv nejednakosti, koje su dovele do optužbi za kršenje ljudskih prava, a završilo se obećanjem vlasti da će izraditi novi Ustav.

Komentari 0
Povezane vijesti
Tužna priča o djevojčici Inka koja će zauvijek ostati mlada (FOTO) Tužna priča o djevojčici Inka koja će zauvijek ostati mlada (FOTO)
Aleksandar Marković, novoizabrani predsjednik Boračke organizacije opštine Sokolac Aleksandar Marković, novoizabrani predsjednik Boračke organizacije opštine Sokolac
Prvi put na čelu Republike Srpske Hrvat, odlukom Dodika Prvi put na čelu Republike Srpske Hrvat, odlukom Dodika
Najčitanije
  • Sarajevski Srbi decenijama sahranjivani na mjestu gdje su danas zajedničke institucije
    2h 9m
    6
  • Odlazak dječaka sa ratne fotografije “Srpska majka”
    1h 40m
    3
  • Francetićeve ustaše zvjerski ubile članove porodice Simović
    11h 57m
    11
  • Muškarac koji je ubio ženu čak 10 puta prijavljivan zbog nasilja u porodici
    23h 54m
    0
  • Dva lica uhapšena zbog prijetnji na Jahorini
    9h 55m
    4