Pogoršana epidemiološka situacija u Srpskoj: Za 24 časa još 62 zaraženih

25.06.2020. 12:55
0
IZVOR: Glas Srpske

Virus korona u Republici Srpskoj u protekla 24 časa potvrđen je kod još 62 osobe.

Izjavio je to vršilac dužnosti direktora Instituta za javno zdravstvo Srpske Branislav Zeljković i istakao da novozaraženi imaju blažu kliničku sliku, ali je neizvjesno kakva će ona biti ubuduće.

On je na konferenciji za novinare u Banjaluci naveo da je epidemiološka situacija pogoršana, te da je neophodno pridržavanje propisanih mjera da bi ostala pod kontrolom.

Zeljković je dodao da je primjetno nepoštovanje propisanih mjera, prije svega držanja fizičke distance i pravilnog nošenja maske.

Kada je riječ o novooboljelima, u pitanju je 17 lica iz Banjaluke, po šest iz Prijedora i Zvornika, pet iz Srpca, četiri iz Teslića, po tri iz Kozarske Dubice, Kotor Varoša i Mrkonjić Grada, po dva iz Modriče, Doboja i Laktaša, te po jedno iz Ljubinja, Foče, Milića, Vlasenice, Jezera, Ugljevika, Trebinja, Prnjavora i Kneževa.

Komentari 0
Povezane vijesti
Preminuo primarijus doktor Nedeljko Popović Preminuo primarijus doktor Nedeljko Popović
Srpska bogatija za 15 beba Srpska bogatija za 15 beba
Poskupljenje struje već uticalo na stanje na tržištu Poskupljenje struje već uticalo na stanje na tržištu
Najčitanije
  • Sjećanja starih Hrešana na cirkus-plac u Sarajevu
    35m
    34
  • Jon Fon Lu - "Micubiši četnik" koji je branio Republiku Srpsku
    25m
    4
  • Markale čekaju istinu
    32m
    17
  • Šulić postao savjetnik direktora OC Jahorina
    17h 39m
    6
  • U januaru rođene 32 bebe u porodilištu Bolnice „Srbija“
    20h 52m
    1