Polaganja mature u osnovnim školama u Srpskoj neće biti

07.04.2022. 09:35
0
IZVOR: nezavisne.com

Uprkos poboljšanju epdemiološke situacije u Srpskoj, mali maturnatni ipak neće imati eksperimantelnu malu maturu.

Prošle godine je bilo najavljeno polaganje male mature u 187 osnovnih škola, zakazno za 10. jun, ali je na kraju odgođeno.

Ništa bolja sitacija nije ni ove godine, pa se tako polaganje male mature ostavlja za naredne godinu.

Predrag Damjanović, direktor Pedagoškog zavoda Repiblike Srpske, kazao je za "Nezavisne novine " da su u dogovoru sa resornim Ministrastvom odlučili da se polagnje ekspreimentalane male mature u osnovim školama ne održi ni ove godine.

- Na sastanku sam Ministrstvom prosvjete i kulture smo odlučili da ni ove godine nemamo polaganje eksperimentalne mature, odnosno testiranja iz pojednih predmeta - rekao je Damjanović.

Dodao je da su zbog epidemiloške situacije u školama imali određen broj izostanaka djece i nastavnika, te da da je iz tog razloga polaganje odgođeno. 

Kako kaže Damjanović, ove godine će biti dopuna zakona o osnovnom obrazovanju, te će vidjeti na koji način će se regulisati ova oblast.

Komentari 0
Povezane vijesti
Dan žalosti u Srpskoj 4. jula Dan žalosti u Srpskoj 4. jula
Trudnice tužbama zasule Fond zdravstvenog osiguranja Trudnice tužbama zasule Fond zdravstvenog osiguranja
Kresojević: Zatvaranje Rudnika Ljubija još jedan dokaz pogubne politike aktuelne vlasti Kresojević: Zatvaranje Rudnika Ljubija još jedan dokaz pogubne politike aktuelne vlasti
Najčitanije
  • Pale: Nakon svađe upotrijebljeno vatreno oružje
    12h 38m
    10
  • Godišnjica rođenja Petra Kočića
    7h 8m
    0
  • MUP Srpske od danas uvodi elektronske usluge
    10h 3m
    0
  • Dan žalosti u Srpskoj 4. jula
    6h 0m
    0
  • Sutra „Konferencija beba“ u Istočnom Novom Sarajevu
    13h 33m
    0