Ponovo oštećena spomen-ploča na Vracama

13.05.2025. 22:03
0
IZVOR: srna.rs

Spomen-ploča na Vracama u Istočnom Novom Sarajevu koja je postavljena u znak sjećanja na vojnu smotru koju je na tom mjestu u maju 1992. godine izvršio general Ratko Mladić, ponovo je večeras oštećena.

Portparol Policijske uprave Istočno Sarajevo Vesna Stokanović rekla je Srni da je policija prijavu primila u 19.45 časova i da je u toku uviđaj.

- Čovjek je pozvao policiju i prijavio da je nepoznato lice oštetilo ploču i udaljilo se u nepoznatom pravcu - navela je Stokanovićeva.

Ona je dodala da će više informacija biti poznato nakon što uviđaj bude završen.

Policija ne dozvoljava pristup ploči i fotografisanje.

Boračka organizacija Istočno Novo Sarajevo postavila je 2014. godine ploču na zidu Spomen-parka Vraca na dijelu koji pripada Republici Srpskoj.

Spomen-ploča je nakon toga oskrnavljena više puta, posljednji put u aprilu.

Komentari 0
Povezane vijesti
Preminuo Branislav Janjić Preminuo Branislav Janjić
Zbog pucnjave na Vracama uhapšen muškarac Zbog pucnjave na Vracama uhapšen muškarac
Policija traga za dva muškarca zbog pokušaja ubistva na Vracama Policija traga za dva muškarca zbog pokušaja ubistva na Vracama
Najčitanije
  • Kojić odgovorio Dodiku: „Ponovo ste se Pala sjetili u izbornoj godini“
    21h 42m
    0
  • Danas „Konferencija beba“ u Palama
    5h 48m
    0
  • Emotivan susret sarajevskih građevinaca nakon 50 godina mature
    4h 31m
    0
  • Božović: „Pohod na klanac“ je hodočašće sjećanja i poštovanja
    6h 9m
    0
  • Teodora Simeunović učenik generacije Osnovne škole „Sveti Sava“ Istočno Novo Sarajevo
    21h 24m
    1