Poraz odbojkašica Srbije za kraj Svjetskog kupa

29.09.2019. 12:12
0
IZVOR: nezavisne.com

Odbojkašice Srbije porazom su završile Svjetski kup i zauzele devetu poziciju.

Od Srbije je u posljednjem, 11. kolu bila bolja Dominikanska Republika sa 3-1 (25:22, 25:21, 22:25, 25:17).

Srbija, koja je ra zarliku od većine igrala u oslabljenom sastavu, završila je četvrta otpozadi uz četiri poraza u nizu, nakon solidnog starta.

Dominikanska Republika je kontrolisala igru u prvom setu i osvojila ga bez ikakvih problema, koji su se stvorili u drugom setu.

Izabranice Aleksandra Vladisavljeva zaigrale su bolje, nadomjestile izostanak Bianke Buše, i povele 14:12. Ipak, uslijedio je preokret, serija od šest neodgovorenih poena, poslije čega nije bilo oporavka.

U trećem setu viđena je rezultatska klackalica u kojoj se bolje snašla Srbija, da bi u četvrtom Dominikanska Republika potpuno razbila srpske odbojkašice i privela meč kraju.

Najbolja u sastavu Srbije bila je još jedanput Ana Bjelica sa 19 poena. Pratila ju je Mina Popović sa 15, dok je Jelena Blagojević imala deset.

Na drugoj strani dominirale su Betanija de la Krus sa 21, odnosno Brajelin Elizabet Martines sa 20 poena.

Podsjetimo, Kina je pobjedom protiv Srbije u desetom kolu obezbijedila trofej Svjetskog kupa.

Komentari 0
Povezane vijesti
Odbojkaši Srbije u osmini finala sa Iranom Odbojkaši Srbije u osmini finala sa Iranom
Drama sa tužnim krajem: Odbojkašice Srbije poražene od SAD Drama sa tužnim krajem: Odbojkašice Srbije poražene od SAD
Nakon zlatnih medalja, poraz za Saru Ćirković u Parizu Nakon zlatnih medalja, poraz za Saru Ćirković u Parizu
Najčitanije
  • Paljanin poginuo u saobraćajnoj nesreći kod Zvornika
    16h 30m
    0
  • Kojić otkrio zašto se pridružio "Sigurnoj Srpskoj" i šta mu je rekao Čubrilović
    16h 9m
    2
  • Miodrag Petrović Čkalja – smijeh se zove Čkalja
    23h 29m
    28
  • Na današnji dan oslobođen Beograd
    22h 3m
    8
  • Berjan: Završni čin tridesetogodišnje izdaje
    14h 41m
    1