Poskupljuje struja u Srpskoj

17.12.2024. 12:44
1
IZVOR: srna.rs

Cijena električne energije za domaćinstva u Republici Srpskoj od 1. januara biće povećana u prosjeku za 7,9 odsto, izjavio je sekretar Regulatorne komisije za energetiku Srpske Aleksandar Jegdić.

Jegdić je rekao da je Regulatorna komisija na današnjoj sjednici prihvatila zahtjev javnog snabdjevača "Elektroprivrede Republike Srpske" i dala saglasnost na cijenu nabavke energije za javno snabdijevanje koja će biti veća za 20,8 odsto i iznosiće 0,0777 KM po kilovat času.

Kada je riječ o računima krajnjih kupaca, on je rekao da će cijene biti povećane od pet do 8,5 odsto u zavisnosti od potrošnje.

Jegdić je rekao da Komisija nije odlučivala o povećanju cijena električne energije za privredu jer za to nije nadležna.

Komentari 1
  • Generic placeholder image
    Korektno 17.12.2024. 15:02
    Treba biti iskren i reći jos uvijek to nije visoka cijena. S obzirom na troskove EPRS, ja im se divim kako uspijevaju da odrze ovako nisku cijenu.
    Luku za direktora i Suma RS, bar u dopunski radni odnos. Da je vise ovakvih, gdje bi nam kraj bio -)
Povezane vijesti
U ponedjeljak odluka o poskupljenju mrežarine u Republici Srpskoj U ponedjeljak odluka o poskupljenju mrežarine u Republici Srpskoj
Nezadovoljni i borci i penzioneri: Ne boli nas samo besparica, uzeli su nam dostojanstvo Nezadovoljni i borci i penzioneri: Ne boli nas samo besparica, uzeli su nam dostojanstvo
U Gornjoj Jošanici već 33 godine ne gori slavska svijeća U Gornjoj Jošanici već 33 godine ne gori slavska svijeća
Najčitanije
  • U Gornjoj Jošanici već 33 godine ne gori slavska svijeća
    5h 5m
    0
  • Mileva Marić Ajnštajn – 150 godina od rođenja naučnice
    1h 24m
    0
  • Svetosavska nagrada profesorici Vedrani Mijović Pantelić
    19h 35m
    0
  • Potvrđena optužnica protiv roditelja zbog napada na maloljetnog sina u Istočnom Novom Sarajevu
    6h 13m
    1
  • Upoznajte grad u kojem je rođen Sveti Nikola (VIDEO)
    1h 21m
    0