Potrebni donatori trombocita za Aleksandra Miletića iz Foče

25.11.2023. 12:54
0
IZVOR: visegrad365.info

Sedamnaestogodišnji Aleksandar Miletić iz Foče boluje od aplastične anemije i hitno su mu potrebni donatori trombocita krvne grupe A pozitivna (A+) i A negativna (A-). Aplastična anemija je rijetka bolest koštane srži.

Aleksandar ima donora i treba da primi koštanu srž 5. decembra, ali do tada mu trebaju donacije trombocita, rekla je njegova sestra Milica.

Donori mogu da budu osobe starosti 18 do 60 godina, sa više od 60 kilograma, bez hroničnih oboljenja i žene koje nisu bile trudne.

Potencijalni donori treba da dođu na Institut za transfuziju krvi u Beogradu (Ulica Svetog Save 39) bilo kog dana u nedjelji između 7.30 i 10.30 časova radi testiranja.

Potrebno je napomenuti da je donacija za Aleksandra Miletića i navesti broj protokola 3806.

Kontak telefon +38766/230-041 Milica Miletić

NAPOMENA: Potrebno je da je davalac državljanin Republike Srbije.

Komentari 0
Povezane vijesti
Fočanka Anastasija Gavran uspješan student u Moskvi Fočanka Anastasija Gavran uspješan student u Moskvi
Tri decenije od NATO rušenja mostova na Drini i Bistrici Tri decenije od NATO rušenja mostova na Drini i Bistrici
Ratni vojni invalidi Republike Srpske obilježavaju svoj dan u Foči Ratni vojni invalidi Republike Srpske obilježavaju svoj dan u Foči
Najčitanije
  • Šavarš Karapetjan – Jedan od najvećih heroja ikada!
    17h 22m
    1
  • Grad Istočno Sarajevo: Javnost treba da zna da je budžet KK „Jahorina“ od 600.000 do 700.000 KM
    21h 14m
    11
  • Fočanka Anastasija Gavran uspješan student u Moskvi
    23h 19m
    0
  • Manastir Tumane dobio prvog digitalnog monaha (FOTO)
    22h 27m
    3
  • KK "Jahorina" prinuđena naplaćivati članarine omladincima
    22h 59m
    0