Požar kod Jablanice još nije pod kontrolom

31.05.2026. 13:58
0
IZVOR: katera.news/srna.rs

Šumski požar na području Pisvira kod Jablanice još nije stavljen pod kontrolu, ali trenutno ne ugrožava stanovništvo niti stambene objekte u naselju Slatina, saopšteno je iz Federalne uprave civilne zaštite.

Požar se proširio na oko 14 hektara, uglavnom borove šume, a gašenje dodatno otežava nepristupačan teren sa strmim liticama, a prema informacijama Operativnog centra civilne zaštite Jablanica, za sada ne predstavlja neposrednu opasnost za lokalno stanovništvo.

U gašenju vatrene stihije učestvuju pripadnici Profesionalne vatrogasne jedinice Jablanica, dobrovoljnih vatrogasnih društava, kao i helikopter Oružanih snaga BiH, prenosi Srna.

Helikopter je juče dejstvovao u dva navrata, od 10.00 do 14.00 časova i od 17.30 do 19.00 časova, tokom čega je izvršeno oko 20 preleta iznad požarišta.

Komentari 0
Povezane vijesti
U Istočnom Sarajevu povećan rizik od požara, apel građanima da budu oprezni U Istočnom Sarajevu povećan rizik od požara, apel građanima da budu oprezni
Proglašeno vanredno stanje u Mostaru zbog požara na deponiji „Uborak“ Proglašeno vanredno stanje u Mostaru zbog požara na deponiji „Uborak“
Vremeplov - U velikom požaru na Baščaršiji izgorjelo 1.600 srpskih dućana Vremeplov - U velikom požaru na Baščaršiji izgorjelo 1.600 srpskih dućana
Najčitanije
  • Najavljeni prekidi električne energije za sutra
    22h 26m
    1
  • Ključevi „Volkswagen T-Roca“ uručeni dobitnici m:tel nagradne igre „Nikad lakše do auta“
    6h 11m
  • Najavljeni prekidi električne energije za sutra
    2h 13m
    0
  • SDS: Javnost traži jasne odgovore o raciji na Palama
    4h 24m
    0
  • Milojević: Propuštena je istorijska šansa da jedna od institucija ponovo bude osnovana na Palama
    2h 4m
    0