Prelić sa predstavnicima ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Srpske

25.03.2025. 08:35
0
IZVOR: katera.news

Načelnik opštine Rogatica Ninoslav Prelić i zamjenik načelnika Desimir Despotović održali su sastanak sa predstavnicima Resora za pružanje stručnih usluga u poljoprivredi Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede i Ozrenom Planojevićem, predstavnikom zadruge Agroplan.

Tema sastanka bila je usmjerena na unapređenje poljoprivredne proizvodnje na području Rogatice, sa posebnim fokusom na mogućnosti razvoja organske proizvodnje i upotrebu zaštićene oznake geografskog porijekla za rogatički krompir, naveli su iz ove opštine.

Jedna od ključnih tačaka razgovora bila je i nastavak razgovora o izgradnji fabrike za preradu krompira.

Ova fabrika, kako se ističe, imala bi ogroman potencijal za olakšavanje plasmana proizvoda svih lokalnih proizvođača.

Takođe, razgovaralo se o potrebama prostora i specifičnostima projekta koji bi omogućio izgradnju sistema za preradu krompira u Rogatici.

Na sastanku je naglašena važnost ovih inicijativa u jačanju poljoprivredne proizvodnje, kao i u promociji lokalnih resursa i proizvoda, što bi moglo značajno doprinijeti razvoju poljoprivrede, ruralnog područja, ali i same opštine.

Komentari 0
Povezane vijesti
U planu rekonstrukcija svih oštećenih mostova na istoku Srpske U planu rekonstrukcija svih oštećenih mostova na istoku Srpske
Golubović: Za sanaciju rogatičkih škola 79.000 KM Golubović: Za sanaciju rogatičkih škola 79.000 KM
Objavljen novi turistički vodič kroz Rogaticu Objavljen novi turistički vodič kroz Rogaticu
Najčitanije
  • Istočna Ilidža: Ispred ugostiteljskog objekta fizički napadnuto lice
    11h 28m
    4
  • ViK Istočno Sarajevo: Vanredno obavještenje
    6h 29m
    1
  • Danas slavimo Prvo i drugo obretenje glave Svetog Jovana Krstitelja
    13h 31m
    0
  • ViK Istočno Sarajevo: Vanredno obavještenje
    11h 55m
    1
  • Pozovimo 17185 za Aleksandru Ilić
    3h 21m
    0