Preminuo muzičar Dragoljub Đuričić

15.03.2021. 17:36
0
IZVOR: mondo.ba

Poznati srpski bubnjar Dragoljub Đuričić preminuo je danas u 68. godini u Bolnici "Dragiša Mišović" u Beogradu od posljedica virusa korona.

Dragoljub Đuričić rođen je 10. oktobra 1953. na Cetinju, i svirao je sa grupama Leb i Sol, YU grupa, Kerber, i u pratećim bendovima Zdravka Čolića i Đorđa Balaševića.

Karijeru je počeo još sedamdesetih u Crnoj Gori. U Beograd se doselio 1975. i kao prateći bubnjar slavnih izvođača obišao čitavu Jugoslaviju.

Pridružuje se grupi Mama-Coco koja sa Zdravkom Čolićem ide na najveću turneju tog doba, "Putujući zemljotres" (1978).

U YU grupi proveo je dvije godine, u sastavu Leb i Sol čak šest, da bi prešao u Kerber i vratio se u Leb i Sol. Kao član grupa ili studijski muzičar učestvovao je u snimanju više od 70 albuma, odsvirao je više od 6.000 koncerata i nastupao na svakom kontinentu osim Antarktika.

Krajem devedesetih osniva Txe drums company, grupu koja je "zapalila" festivale, a komponovao je za balet, pozorišne predstave, i nastupao na sportskim manifestacijama.

Bio je sastavni dio muzičke scene koja se usprotivila režimu Slobodana Miloševića, zvuk njegovog bubnja obilježio je proteste na kojima je bilo i po milion ljudi, a pokret Otpor proglasio ga je "Najotpornijim umjetnikom".

Iako ga većina ljudi zna kao muzičara, bio je i uspješni slikar i imao je više desetina izložbi po bivšoj SFRJ.

Komentari 0
Povezane vijesti
Preminuo general-potpukovnik VRS Grujo Borić Preminuo general-potpukovnik VRS Grujo Borić
Preminuo Hulk Hogan Preminuo Hulk Hogan
Preminuo Novak Kondić Preminuo Novak Kondić
Najčitanije
  • Dodik otkrio na koju funkciju ide Višković
    9h 58m
    0
  • Pet lica povrijeđeno u saobraćajnoj nezgodi na magistralnom putu Foča - Šćepan Polje
    3h 31m
    0
  • Zora Vidović veteranima VRS obećala borački dodatak veći za 30 pfeniga
    13h 42m
    6
  • Radovan Višković podnio ostavku
    10h 2m
    2
  • CIK BiH u roku od 90 dana raspisuje izbore za predsjednika Srpske
    7h 23m
    2