Prijavljen 81 oboljeli od teške akutne respiratorne infekcije

07.12.2024. 12:10
0
IZVOR: srna.rs

U Republici Srpskoj je od 25. novembra do 1. decembra prijavljeno 776 oboljenja sličnih gripu, najviše u regijama Foče i Istočnog Sarajeva, a u bolnicama je u tom periodu prijavljen 81 slučaj teške akutne respiratorne infekcije, rečeno je Srni u Institutu za javno zdravstvo.

U Univerzitetskom kliničkom centru Republike Srpske je 45 pacijenata oboljelih od teške akutne respiratorne infekcije, u bolnicama u Prijedoru 11, u Doboju 10, u Gradišci pet, u Foči i Trebinju po četiri, a u Zvorniku i Nevesinju po jedan pacijent.

Iz Instituta kažu da su najviše obolijevali najmlađi do četiri godine, zatim lica od 30 do 64 godine i stariji od 65 godina.

Domovi zdravlja su u istom periodu prijavili 4.930 akutnih respiratornih infekcija.

Kada je riječ o ovim i oboljenjima sličnim gripu, najveći broj oboljelih je u dobi od pet do 14 godina i od 30 do 64 godina, kažu u Institutu.

Iz Instituta za javno zdravstvo Republike Srpske su naveli da trenutna epidemiološka situacija pokazuje oscilirajući trend u obolijevanju od sve tri grupe infekcija, što se i poklapa sa opterećenjem zdravstvenih ustanova koje je uobičajeno za ovo doba godine.

Komentari 0
Povezane vijesti
Novi zakon u Srpskoj: Onlajn trgovci koji kupcima ne vrate pare plaćaće penale Novi zakon u Srpskoj: Onlajn trgovci koji kupcima ne vrate pare plaćaće penale
Luka Banđur ima 88, a njegov “fićo” 44 godine (VIDEO) Luka Banđur ima 88, a njegov “fićo” 44 godine (VIDEO)
Šupić: Godišnje bude otkriveno 50 karcinoma dojke Šupić: Godišnje bude otkriveno 50 karcinoma dojke
Najčitanije
  • Milena Dravić - voljena filmska i pozorišna diva
    1h 32m
    30
  • Zaraza pogađa i mlade i stare: Budi li se korona u Srpskoj?
    19h 45m
    1
  • Nogo: Sve više građana traži stručnu pomoć
    16h 29m
    0
  • Luka Banđur ima 88, a njegov “fićo” 44 godine (VIDEO)
    16h 35m
    0
  • Sara Nikolić i Dunja Grubačić viceprvakinje Balkana
    15h 10m
    0