Prijem za trinaestogodišnjeg kik-boksera Ivana Markovića

12.09.2019. 17:20
0
IZVOR: Srna

Načelnik opštine Pale Boško Jugović primio je danas člana paljanskog Kluba borilačkih vještina "Deveta četa" Ivana Markovića koji je osvojio bronzanu medalju u kik-boksu za kadete i juniore na takmičenju u Mađarskoj.

Jugović je rekao novinarima da su Pale još jednom pokazale da su mjesto sporta i čestitao Ivanu i njegovom klubu za osvojenu medalju na Evropskom prvenstvu.

-Ivan je samo pokazatelj da Pale imaju mnogo talenata. Mi nekada napravimo grijeh što ne uspijemo da ih sve promovišemo, tako da obećavam da ćemo naći vremena i prostora-, istakao je Jugović.

Prema njegovim riječima, za opštinu Pale je važno da se djeca bave sportom i sklone sa ulice, što doprinosi razvoju njihovih intelektualnih i drugih sposobnosti koje će od njih napraviti uzorne stanovnike opštine Pale i cijele Republike Srpske.

Jugović je naveo da će opština stati iza svih rezultata Kluba "Deveta četa", jer im je pružena i podrška iz budžeta, a njihovi rezultati mogu biti podsticaj da ti iznosi budu povećani.

Mladi kik-bokser Ivan kaže da je takmičenje održano krajem avgusta, a da je sa pripremama počeo mjesec ranije.

-Imao sam dva treninga dnevno na Palama, pa sam otišao u Trebinje na kamp koji je trajao sedam dana. Uslovi u školi i dvorani `Peki` su odlični za treniranje, tako da planiram i dalje da se bavim kik-boksom-, rekao je Marković i dodao da je u polufinalu izgubio od prošlogodišnjeg prvaka svijeta iz Azerbejdžana.

Jedan od trenera u Klubu borilačkih vještina "Deveta četa" Zoran Spajić rekao je da je Ivan na takmičenju u Mađarskoj pokazao šta zna.

Spajić je zahvalio opštini Pale i privatnicima koji su im omogućili odlazak na Evropsko prvenstvo u Mađarskoj.

 

 

Komentari 0
Povezane vijesti
Na Filozofskom fakultetu održana panel-diskusija o statusu književnosti za djecu i mlade Na Filozofskom fakultetu održana panel-diskusija o statusu književnosti za djecu i mlade
U ponedjeljak promocija knjige „Dobrojutro Danilo“ u Palama U ponedjeljak promocija knjige „Dobrojutro Danilo“ u Palama
Večeras otvaranje 14. izložbe ručnih radova u Palama Večeras otvaranje 14. izložbe ručnih radova u Palama
Najčitanije
  • Na današnji dan rođen Filip Višnjić
    4h 36m
    3
  • Istočna Ilidža: Obavještenje o privremenoj obustavi saobraćaja
    23h 20m
    0
  • Stari Brod - iskaz grupe svjedoka iz Čajniča
    4h 33m
    3
  • Javna diskusija o vakcinaciji djece 25. aprila u Kulturnom centru Istočno Novo Sarajevo
    23h 51m
    0
  • Preminula majka Milorada Dodika
    21h 45m
    2