Pripreme vaskršnje trpeze u domu Radojke Tešanović iz Istočne Ilidže (VIDEO)

14.04.2023. 09:45
0
IZVOR: katera.news

Pravoslavni vjernici pripremaju se za najveći hrišćanski praznik - Vaskrs. Po običaju, praznična trpeza treba da bude bogata hranom, koja se priprema i po nekoliko dana.

U domu Radojke Tešanović sve miriše na tradicionalna jela i svježe ofarbana jaja, a ova vrijedna domaćica nastoji da tradiciju sačuva od zaborava.

Ona sve pripreme za slavlje Vaskrsenja Isusa Hrista obavlja sama, a za "Kateru" je govorila o starinskim načinima farbanja i ukrašavanja vaskršnjih jaja.

 

Komentari 0
Povezane vijesti
Raspored bogosluženja za vaskršnje praznike u hramovima u Istočnom Sarajevu i Sarajevu Raspored bogosluženja za vaskršnje praznike u hramovima u Istočnom Sarajevu i Sarajevu
Sutra Vaskršnji utorak Sutra Vaskršnji utorak
Cvjetković: Hristos je otvorio put ka vječnom životu Cvjetković: Hristos je otvorio put ka vječnom životu
Najčitanije
  • Radomir Nešković – legendarni komandant Leteće rogatičke brigade
    7h 18m
    19
  • Misterija nestalog ikonostasa hrama Svete Trojice u Rogatici
    16h 0m
    1
  • Trifković: Osmanski izvori otkrivaju važne stranice srpske istorije
    14h 21m
    0
  • Solistički koncert Ognjena Mojovića sutra u Palama
    14h 7m
    0
  • Lalović: Sistem stabilan uprkos suši i povećanoj potrošnji
    15h 31m
    1