Procjenu radne sposobnosti ubuduće će obavljati vještak u Fondu PIO

15.08.2023. 15:02
0
IZVOR: srna.rs

Fond za penzijsko i invalidsko osiguranje /PIO/ Republike Srpske saopštio je da će izvornost, originalnost i kompletnost medicinske i radne dokumentacije za vještačenje, odnosno ocjenu radne sposobnosti, od petka, 18. avgusta, vršiti vještak u tom fondu.

"Fond PIO obavještava osiguranike–podnosioce zahtjeva za invalidsku penziju da se zahtjev za vještačenje, odnosno ocjenu radne sposobnosti, ubuduće ne dostavlja ljekarskoj komisiji Zavoda za medicinu rada i sporta Srpske za provjeru formalne ispravnosti i kompletnosti medicinske i radne dokumentacije kao i postojanje indikacija za ocjenu radne sposobnosti", navedeno je u saopštenju.

Shodno novoj Uredbi o medicinskom vještačenju i penzijskom i invalidskom osiguranju, formalnu ispravnost i kompletnost medicinske i radne dokumentacije, kao i postojanje indikacija za ocjenu radne sposobnosti, ubuduće će utvrđivati vještak organa vještačenja u prvom stepenu Fonda PIO Republike Srpske u roku od osam dana od prijema zahtjeva, navedeno je u saopštenju.

Prema navedenom, zahtjev za invalidsku penziju, nakon obrade kod doktora porodične medicine, nadležne zdravstvene ustanove, prema nadležnoj poslovnici Fonda PIO, neposredno podnosi osiguranik, odnosno poslodavac, ako je riječ o zahtjevu za ocjenjivanje radne sposobnosti za zaposlenog radnika.

Komentari 0
Povezane vijesti
U penzijskom sistemu Srpske pet korisnika koji su stariji od sto godina U penzijskom sistemu Srpske pet korisnika koji su stariji od sto godina
Maligne bolesti vodeći uzrok gubitka radne sposobnosti Maligne bolesti vodeći uzrok gubitka radne sposobnosti
Više od 9.600 penzionera u Srpskoj radi Više od 9.600 penzionera u Srpskoj radi
Najčitanije
  • Pojavio se snimak haosa na magistralnom putu kod Pala: Tuča nakon saobraćajne nezgode (VIDEO)
    11h 58m
    0
  • Ljetno osvježenje: Sladoled, kraljevska poslastica
    6h 23m
    0
  • Na današnji dan preminuo je patrijarh srpski Varnava (Rosić)
    16h 8m
    0
  • „Sport Vision” u Istočnom Sarajevu zapošljava
    12h 26m
    0
  • Obezbijediti informacije o rezultatima unutrašnje kontrole povodom događaja u "Enigmi"
    10h 51m
    0