Produžen pritvor osumnjičenom za teško ubistvo na Palama

12.02.2025. 17:14
0
IZVOR: srna.rs

Okružni sud u Istočnom Sarajevo produžio je za dva mjeseca pritvor muškarcu čiji su inicijali I.D. zbog sumnje da je počinio krivično djelo teško ubistvo na Palama.

Protiv ovog rješenja dozvoljena je žalba Vrhovnom sudu Republike Srpske u roku od tri dana od prijema rješenja, saopšteno je iz Okružnog suda u Istočnom Sarajevu.

Njemu je pritvor ranije određen zbog opasnosti od bjekstva, opasnosti da će boravkom na slobodi uticati na svjedoke, te uništiti, sakriti, izmijeniti dokaze ili tragove važne za krivični postupak, kao i zbog toga što bi puštanje na slobodu osumnjičenog dovelo do narušavanja javnog reda i mira.

I.D. je osumnjičen da se 13. januara u noćnim časovima sa ubijenim dovezao automobilom "audi" u mjesto Careve vode na Palama, gdje je alatom udario u glavu A.T. usljed čega je nastupila smrt.

On je osumnjičen da je ubistvo izvršio sa umišljajem, iz koristoljublja i na podmukao način.

Osumnjičeni je nakon toga sa ubijenog skinuo sve odjevne predmete i obuću, te tijelo zakopao u zemlju na dubini od 30 do 60 centimetara, nakon čega se vozilom udaljio sa lica mjesta.

Prema nezvaničnim saznanjima Srne, ubijen je Aleksandar Tomić zvani Bato, a za ubistvo je osumnjičen Ivan Divljan.

Komentari 0
Povezane vijesti
Počelo osipanje u Visokom sudskom i tužilačkom savjetu BiH Počelo osipanje u Visokom sudskom i tužilačkom savjetu BiH
Širimo ljubav – velika humanitarna kampanja srednjoškolaca iz Istočnog Novog Sarajeva (FOTO) Širimo ljubav – velika humanitarna kampanja srednjoškolaca iz Istočnog Novog Sarajeva (FOTO)
„Krofne iz bloka“ u nedjelju u Istočnom Sarajevu „Krofne iz bloka“ u nedjelju u Istočnom Sarajevu
Najčitanije
  • Nešiću blokirana imovina, krak istrage vodi u Srbiju i Crnu Goru
    22h 35m
    5
  • Počelo osipanje u Visokom sudskom i tužilačkom savjetu BiH
    4h 44m
    7
  • U Rogatici zapaljeno auto predsjednika Skupštine opštine Siniše Jankovića
    9h 48m
    3
  • „Krofne iz bloka“ u nedjelju u Istočnom Sarajevu
    9h 43m
    0
  • Janković: Vještaci potvrdili da mi je automobil zapaljen
    7h 38m
    0