Propisano formiranje komisije za sprovođenje referenduma

22.08.2025. 21:07
0
IZVOR: srna.rs

Prijedlogom zakona o izmjeni i dopuni Zakona o referendumu i građanskoj inicijativi propisuje se mogućnost da u određenim slučajevima bude osnovana posebna komisija za sprovođenje referenduma, te da ovu komisiju osniva Narodna skupština Republike Srpske.

Propisano je da je, osim dosadašnjih organa, i reFerendumska komisija organ za sprovođenje referenduma, navodi se u obrazloženju Prijedloga zakona koji poslanici Narodne skupštine razmatraju po hitnom postupku.

- S obzirom da je u interesu demokratski uređenog društva da se obezbijedi mogućnost neposredno učešća građana u vršenju državne vlasti i donošenja političkih odluka u svim situacijama, a posebno u slučajevima kada najviše zakonodavno tijelo to ocijeni potrebnim, i da to ne trpi odlaganje, smatramo da ovo predstavlja naročito opravdane razloge za stupanje izmjene i dopune Zakona na snagu prije osmog dana od dana objavljivanja - navodi se u obrazloženju.

Ovaj zakon stupa na snagu narednog dana od dana objavljivanja u "Službenom glasniku Republike Srpske".

Komentari 0
Povezane vijesti
Počela isplata materinskog dodatka Počela isplata materinskog dodatka
Danas Dan žalosti u Srpskoj Danas Dan žalosti u Srpskoj
Sutra Dan žalosti u Srpskoj Sutra Dan žalosti u Srpskoj
Najčitanije
  • Ranjen muškarac u pucnjavi u Istočnom Novom Sarajevu
    16h 6m
    30
  • Sinovljev epitaf za oca Ristu Anđića
    2h 17m
    6
  • U toku rad na rasvjetljavanju krivičnog djela „Teško ubistvo“ u pokušaju
    5h 11m
    1
  • Građani protiv apartmanizacije Jahorine
    16h 17m
    9
  • Radojičić i Kojić sa rukovodstvom PSS Sokolac: Nastavljamo jačanje organizacije širom Srpske
    20h 26m
    0