Prosječna februarska plata u Srpskoj veća za 49 KM u odnosu na januarsku

24.03.2022. 09:34
0
IZVOR: Srna

Prosječna februarska neto plata u Republici Srpskoj iznosila je 1.091 KM i veća je za 49 KM u odnosu na prosječnu januarsku platu, saopšteno je danas iz Saveza sindikata Srpske.

Prosječna plata u Republici Srpskoj isplaćena u februaru u oblasti vađenja ruda i kamena iznosila je 1.560 KM, u oblasti saobraćaja i skladištenja 826 KM, u trgovini 848 KM, u poljoprivredi, šumarstvu i ribolovu 855 KM, u prerađivačkoj industriji 885 KM, a u građevinarstvu 789 KM.

Porodice u Republici Srpskoj najviše novca u prošlom mjesecu trošile su za nabavku prehrane 846 KM, za stanovanje i komunalne usluge 593 KM, te za tekuće održavanje domaćinstva 111 KM.

Sindikalna potrošačka korpa za februar ove godine iznosi 2.078 KM.

Komentari 0
Povezane vijesti
Najstarija mlada u Srpskoj imala 77, a mladoženja 87 godina Najstarija mlada u Srpskoj imala 77, a mladoženja 87 godina
Bejbi bum - Srpska bogatija za 42 bebe Bejbi bum - Srpska bogatija za 42 bebe
Porastao broj abortusa u Srpskoj: Rane trudnoće alarm za cijelo društvo Porastao broj abortusa u Srpskoj: Rane trudnoće alarm za cijelo društvo
Najčitanije
  • Preki sud Save Kovačevića
    19h 18m
    31
  • Marija Karađorđević, srpska kraljica koja zaslužuje poštovanje ravno svetici
    21h 30m
    9
  • Danas humanitarni bazar za Dragana Macana na Trgu Srbija
    6h 59m
    0
  • Humanitarni bazar na Trgu Srbije – Zajedno za Dragana!
    2h 54m
    0
  • Opština Pale: Obavještenje
    2h 18m
    0