Putin i Zelenski na samitu G20 u novembru

29.04.2022. 19:47
0
IZVOR: tanjug.rs

Predsjednik Indonezije Džoko Vidodo izjavio je danas da su i ukrajinski i ruski predsjednik Volodimir Zelenski i Vladimir Putin pristali da prisustvuju samitu G20, koji će biti održan u novembru na Baliju.

Predsjednik Indonezije, koja trenutno predsjedava grupom G20, rekao je da je ove nedjelje razgovarao telefonom sa Zelenskim i Putinom i da ih je pozvao da okončaju rat pregovorima.

- Ponovio sam važnost hitnog okončanja rata. Takođe sam naglasio da bi mirovni napori trebalo da se nastave i da je Indonezija spremna da doprinese tome - naveo je Vidodo u televizijskom obraćanju.

On je rekao da je pozvao Putina i Zelenskog na samit G20 jer, kako kaže, rat u Ukrajini ima veliki uticaj na svjetsku ekonomiju, prenosi AP.

- Razumijemo da G20 ima ulogu katalizatora u oporavku globalne ekonomije - rekao je Vidodo.

On je istakao da je odbio zahtjev ukrajinskog lidera da pošalje oružje, ali je rekao da će umjesto toga poslati humanitarnu pomoć.

- Ustav Indonezije i naši spoljnopolitički principi zabranjuju nam da pružamo pomoć u oružju drugim zemljama. Međutim, spremni smo da pružimo humanitarnu pomoć Ukrajini - poručio je Vidodo.

Komentari 0
Povezane vijesti
Indonezija: Broj poginulih porastao na 80 Indonezija: Broj poginulih porastao na 80
Putin se okupao u ledenoj vodi povodom Bogojavljenja Putin se okupao u ledenoj vodi povodom Bogojavljenja
Putin: Nadamo se da ćemo zajedno sa Beogradom naći rješenje za NIS Putin: Nadamo se da ćemo zajedno sa Beogradom naći rješenje za NIS
Najčitanije
  • Uz visoke počasti sahranjena Ljiljana Zelen Karadžić (FOTO)
    16h 25m
    1
  • Služeno opelo Ljiljani Zelen Karadžić
    17h 38m
    0
  • Kome smetaju zastave Republike Srpske u Istočnom Sarajevu?
    12h 22m
    11
  • Zavist federalnih medija: Postoje li Srbi u Bosni i Hercegovini?
    16h 15m
    6
  • Ljubimci poznatih umjetnika: Frida Kalo i njen omiljeni pas Sinjor Ksolotl
    21h 46m
    29